Nadchodzi czas konsultacji ws. S11

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Znamy terminy czterech spotkań informacyjnych, które mają dotyczyć przebiegu drogi ekspresowej S11 między Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim. Wszystkie zostaną zorganizowane do połowy maja.

Pierwsze z nich odbędzie się we wtorek 7 maja o godz. 16.00 w siedzibie OSP w Zaniemyślu (ul. Średzka 16). Tydzień później, czyli we wtorek 14 maja też o godz. 16.00 rozpocznie się kolejne zebranie, tym razem w GOK-u w Nowym Mieście (ul. Poznańska 8A). W kolejnych dwóch dniach dojdzie do kolejnych spotkań: w środę 15 maja o 16.00 w Sali Wiejskiej w Sulęcinku (ul. Szkolna 24) i w czwartek 16 maja o 16.00 w Ośrodku Kultury w Środzie (ul. 20 Października 30).

Celem spotkań jest poinformowanie społeczeństwa o planowanej inwestycji drogowej na wyżej wymienionym odcinku. Podczas organizowanych spotkań, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zaprojektowanymi  wstępnymi wariantami przebiegu drogi S11 wraz z obsługą komunikacyjną terenu przyległego (naniesionymi na ortofotomapy), jak również wyrazić opinię oraz złożyć uwagi i wnioski w odniesieniu do nich.  

W ankiecie można zgłosić uwagi i wnioski dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych. Ankiety dostępne będą na stronach internetowych Urzędów Miast i Gmin, jak również w ich siedzibach. Wypełnioną Ankietę będzie można złożyć w trakcie spotkań informacyjnych, bądź w terminie 14 dni od spotkania we właściwym terenowo Urzędzie. Może zostać również przesłana pocztą bezpośrednio na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań, bądź na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pierwszy wariant

Wariant pierwszy jest najbardziej zbliżony do przebiegu istniejącej drogi krajowej nr 11. W rejonie Środy przebieg korytarza jest oddalony od miasta ze względu na ścisłą zabudowę zurbanizowaną, jej strefy inwestycyjne i zabudowę miejscowości ościennych (Kijewo i Słupia Wielka). Następnie korytarz przecina pola uprawne i łąki, a na fragmencie za Marianowem Brodowskim przechodzi przez obszar leśny. Korytarz w rejonie Nowego Miasta nad Wartą przechodzi za Murzynowem Leśnym przez kompleks leśny. W rejonie istniejącego mostu przez rzekę Wartę, korytarz biegnie równolegle do drogi krajowej nr 11. Następnie projektowany wariant S11 włącza się w istniejący odcinek drogi S11, stanowiącej fragment obwodnicy Jarocina.

Drugi i trzeci wariant

Przebieg dwóch kolejnych korytarzy jest oddalony w kierunku zachodnim od drogi krajowej nr 11 i pierwszego korytarza. Wspomniane warianty omijają m.in. Sulęcinek. Drugi korytarz biegnie po wschodniej, a trzeci korytarz po zachodniej stronie Sulęcinka. Na wysokości Krzykos drugi i trzeci korytarz łączą się ze sobą. Później na wysokości Nowego Miasta ponownie się one rozchodzą, aby ominąć Aleksandrów. Trzeci korytarz biegnie wtedy po zachodniej stronie, a drugi korytarz łączy się na tym odcinku z pierwszym korytarzem. Następnie projektowane warianty S11 włączają się w istniejący odcinek drogi S11, stanowiącej fragment obwodnicy Jarocina.

Kolory na grafice

Wariant 1 - kolor pomarańczowy

Wariant 2 - kolor niebieski

Wariant 3 - kolor różowy

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja