Wydrukuj tę stronę
Wybory miss Wielkopolski mają kilka etapów. Wybory miss Wielkopolski mają kilka etapów.

Średzianki w finale Wielkopolskiej Miss

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Novotel Centrum Poznań na początku marca odbył się ćwierćfinał konkursu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2019. Ponad 100 kandydatek z całej Wielkopolski, i nie tylko, starało się o awans do półfinału konkursu piękności.

Wśród dziewczyn znalazły się także przedstawicielki naszego powiatu. Jak sobie poradziły?

Dzień wcześniej zakończyło się głosowanie internautów, dzięki któremu po trzy kandydatki w obu kategoriach (dorosłe i nastolatki) z największą liczbą punktów automatycznie uzyskiwały awans do półfinału. Na wynik składały się głosy oddane przez „lajki” na Facebooku i Instagramie oraz głosowanie SMS. W tej trójce nie znalazła się żadna z 5 średzkich kandydatek.

Kto dołączy do szczęśliwej szóstki miało okazało się 9 marca podczas ćwierćfinałowej gali. Wszystkie kandydatki wyłonione we wcześniejszych kwalifikacjach przeprowadzonych przez internet oraz w trakcie castingów stacjonarnych zaprezentowały się przed jury i publicznością. Komisja, w której składzie zasiedli przedstawiciele sponsorów i partnerów konkursu, mediów oraz zaproszeni goście, ostatecznie zdecydowała o nominacjach dla 80 kandydatek (50 dorosłych i 30 nastolatek). Wśród nich w starszej grupie znalazła się średzianka Gabriela Mierzwa. Do półfinału Miss Wielkopolski Nastolatek 2019 zakwalifikowały się natomiast 17-letnie: Amelia Kajdan z Sulęcinka i Joanna Wiechcińska z Chociczy.

O dalszych losach mieszkanek naszego powiatu w konkursie będziemy informować w kolejnych wydaniach GPŚ.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl