Wybory miss Wielkopolski mają kilka etapów. Wybory miss Wielkopolski mają kilka etapów.

Średzianki w finale Wielkopolskiej Miss

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Novotel Centrum Poznań na początku marca odbył się ćwierćfinał konkursu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2019. Ponad 100 kandydatek z całej Wielkopolski, i nie tylko, starało się o awans do półfinału konkursu piękności.

Wśród dziewczyn znalazły się także przedstawicielki naszego powiatu. Jak sobie poradziły?

Dzień wcześniej zakończyło się głosowanie internautów, dzięki któremu po trzy kandydatki w obu kategoriach (dorosłe i nastolatki) z największą liczbą punktów automatycznie uzyskiwały awans do półfinału. Na wynik składały się głosy oddane przez „lajki” na Facebooku i Instagramie oraz głosowanie SMS. W tej trójce nie znalazła się żadna z 5 średzkich kandydatek.

Kto dołączy do szczęśliwej szóstki miało okazało się 9 marca podczas ćwierćfinałowej gali. Wszystkie kandydatki wyłonione we wcześniejszych kwalifikacjach przeprowadzonych przez internet oraz w trakcie castingów stacjonarnych zaprezentowały się przed jury i publicznością. Komisja, w której składzie zasiedli przedstawiciele sponsorów i partnerów konkursu, mediów oraz zaproszeni goście, ostatecznie zdecydowała o nominacjach dla 80 kandydatek (50 dorosłych i 30 nastolatek). Wśród nich w starszej grupie znalazła się średzianka Gabriela Mierzwa. Do półfinału Miss Wielkopolski Nastolatek 2019 zakwalifikowały się natomiast 17-letnie: Amelia Kajdan z Sulęcinka i Joanna Wiechcińska z Chociczy.

O dalszych losach mieszkanek naszego powiatu w konkursie będziemy informować w kolejnych wydaniach GPŚ.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?