Podczas tegorocznych bitew wystąpią wielu utalentowanych artystów. Podczas tegorocznych bitew wystąpią wielu utalentowanych artystów.

Imprezowe lato w Zaniemyślu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Zima panuje w pełni, a my już wybiegamy myślami w wakacyjny czas. Znamy bowiem terminy i główne gwiazdy letnich imprez plenerowych w 2019 roku.

Jak co roku, najważniejszą imprezą będą Zaniemyskie Bitwy Morskie, które odbędą się w sobotę 27 lipca w amfiteatrze nad Jeziorem Raczyńskim.
Impreza ta organizowana jest przez gminę Zaniemyśl oraz Gminny Ośrodek Kultury dla podtrzymania tradycji historycznej sięgającej roku 1819, kiedy to hrabia Edward Raczyński organizował na jeziorze m.in. walki okrętów połączone z całonocnymi zabawami.
Każdego roku prawdziwe tłumy odwiedzają Zaniemyśl, by posłuchać występujących gwiazd oraz obejrzeć pokaz pirotechniczny. W tym roku przewidziano trzy główne występy muzyczne. Pierwszy będzie zespół Bayer Full, którego liderem i wokalistą jest Sławomir Świerzyński. Grupa na swoim koncie ma takie przeboje jak: „Majteczki w kropeczki”, „Blondyneczka” czy „Serca dwa”.
Następnie na scenie wystąpi Grzegorz Hyży – finalista trzeciej edycji programu X-Factor. Pierwsza płyta tego wykonawcy pojawiła się w 2014 roku i szybko zdobyła serca słuchaczy m.in. przebojami „O, Pani!”, „Pod wiatr” i „Pech to nie grzech”.
Ostatnią gwiazdą, która zachwyci zaniemyską publiczność, będzie Kayah. Polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i współwłaścicielka firmy fonograficznej jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na scenie muzycznej. W jej występie z pewnością nie zabraknie: „Supermenki”, „Na językach” i „Testosteronu”.
25 sierpnia odbędą się w Zaniemyślu także dożynki gminno-powiatowe i Święto Chleba. Na tej imprezie prezentowane są głównie tradycje ludowe i folklor. Dożynki co roku rozpoczynają się mszą św. w intencji rolników, a następnie odbywa się obrzęd dożynkowy z udziałem zespołu folklorystycznego. Po części oficjalnej na scenie pojawiają się zespoły muzyczne. Impreza sprzyja także licznym wystawom oraz promocji sprzętu i środków do produkcji rolnej.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja