Dzieci współuczestniczyły w zarybianiu średzkiego akwenu. Dzieci współuczestniczyły w zarybianiu średzkiego akwenu.

Więcej ryb w jeziorze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szczupaki, liny, karasie i sandacze ? w sumie kilkaset kilogramów ryb trafiło do wód Jeziora Średzkiego. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski oraz Starostwo Powiatowe zostało połączone z prelekcją dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 na temat zasad wędkowania oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Zarybianie średzkiego jeziora było obowiązkową, coroczną akcją wynikającą z umów cywilno-prawnych ze Skarbem Państwa i Polskim Związkiem Wędkarskim Okręgu w Poznaniu. Zarybienie odbyło się wczesnym ranem, w głębi jeziora, zgodnie z operatem rybackim. Zadanie sfinansował Polski Związek Wędkarski (ze wsparciem Starostwa Powiatowego). Akcji zarybiania jeziora przyglądali się średzcy uczniowie, którzy poznawali nazwy ryb, zasady wędkowania oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą. Prawdopodobnie jeszcze w grudniu zostaną przeprowadzone prace związane z wycinką trzciny, która zarasta niektóre fragmenty obrzeży jeziora.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?