Bana zmaga się z wieloma problemami, ale mimo tego jej tegoroczne osiągnięcia są imponujące. Bana zmaga się z wieloma problemami, ale mimo tego jej tegoroczne osiągnięcia są imponujące.

Okradają i psują banę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzka Kolej Powiatowa przyciąga tłumy nie tylko mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, a nawet ze świata. Jednak bany nie omijają też problemy.

Na początku września maszynista pociągu planowego dostrzegł poważne uszkodzenie szyny w rejonie Annopola. Okazało się, że szyny zostały najprawdopodobniej zniszczone przez jednego z traktorzystów prowadzących prace w tym rejonie. Na szczęście pociąg mógł jechać dalej, lecz musiał zmniejszyć prędkość do 2 km/h. Sprawca usterki nie poinformował nikogo o zajściu, dlatego członkowie TPKŚ „Bana” zgłosili sprawę na policję, która szuka winnego. Szyny zostały już naprawione.
Kolejną przykrą sprawą, z jaką musieli zmagać się w ostatnim czasie pracownicy bany, była kradzież elementów mocowań szyn w okolicach ul. Rejtana. Osobę, która w biały dzień wykręcała poszczególne elementy, na gorącym uczynku przyłapał jeden z mieszkańców okolicznych bloków i wezwał policję. Sprawa trafiła do prokuratury, a mężczyźnie zostały postawione zarzuty.
Na szczęście nie tylko problemy spotykają średzką wąskotorówkę. Na początku września parowóz „śpiewająco” przeszedł rewizję inspektora Transportowego Dozoru Technicznego i został dopuszczony do eksploatacji na kolejny rok.
– Zainteresowanie kolejką jest bardzo duże i na przejażdżkę nią przybywają ludzie z różnych stron kraju. W niedzielę 16 września w trasę wyruszyło aż 10 wagonów, co było rekordem od czasu objęcia kolejki przez Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” – mówi Marcin Kriger, prezes TPKŚ „Bana”.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie