Umowę sprzedaży gruntów podpisano 13 sierpnia. Umowę sprzedaży gruntów podpisano 13 sierpnia.

Kolejne miejsca pracy. Koło Środy powstaje ubojnia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj, tj. 13 sierpnia, firma Zakłady Mięsne SKIBA S.A., lider w zakresie produkcji i sprzedaży mięsa wieprzowego, zakupiła od spółki Szpital Średzki Serca Jezusowego 22 ha gruntów inwestycyjnych. Co to oznacza dla średzian?

Firma Zakłady Mięsne SKIBA działa na rynku już 25 lat w rodzimych Chojnicach. Jest dostawcą m.in. sieci sklepów LIDL.
Zakupione grunty położone są niedaleko oczyszczalni ścieków w Chwałkowie. Zakłady Mięsne SKIBA planują w tym miejscu budowę linii produkcyjnej. Firma korzysta z najnowocześniejszych światowych technologii, kontrola jakości wyrobów odbywa się na każdym etapie — od momentu wejścia surowca do zakładu, aż po produkt finalny. SKIBA gwarantuje bezpieczeństwo, higienę i wysokiej jakości produkty.
Zakład zapowiedział też, że będzie zatrudniał miejscowych pracowników. Co ważne, w przyszłości również nasi lokalni rolnicy mogą liczyć na skup żywca.
To już kolejna w tym roku sprzedaż gruntów inwestycyjnych w naszym powiecie. Dochód, jaki przyniosła ta transakcja spółce Szpital Średzki to 9 mln zł netto.
- Nasze tereny inwestycyjne są położone w doskonałej lokalizacji na prowadzanie działalności gospodarczej: blisko Poznania, wzdłuż drogi krajowej S11. Inwestorów zachęca również fakt, że oferujemy dla nich bardzo przyjazne warunki rozwojowe – mówi starosta Marcin Bednarz.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Chcą obniżyć wynagrodzenie Staroście
Nie bądź obojętny! Reaguj!
Czyste powietrze - złóż wniosek
Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?