Dominowo: Przedszkolaki w krainie bajek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych występuje Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Była to dobra okazja do wspólnej zabawy dla przedszkolaków z Dominowa.

Każdego roku właśnie na początku listopada przyda taki dzień, w którym szczególnie można zwrócić uwagę na znane i lubiane bajki. Są one nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa. To dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. W związku z tym warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Przedszkolaki z Dominowa w ramach tego dnia przebrały się za różne postacie z bajek. Były zabawy ruchowe oraz prezentacje dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają różne bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Wykonały także ilustracje przedstawiające różne znane postacie z bajkowego świata. Ten dzień zakończył się przy wspólnym "małym co nieco".

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek