Wydrukuj tę stronę
Giecz: Świetne wyniki w nauce Fot. Szkoła Podstawowa w Gieczu

Giecz: Świetne wyniki w nauce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo pandemii koronawirusa i nauki zdalnej w większości polskich szkół odbyło się zakończenie roku szkolnego połączone z wręczeniem świadectw. Tak było też w Szkole Podstawowej w Gieczu.

Rok 2019/2020 z pewnością długo pozostanie w pamięci nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Od 16 marca wszystkie szkoły w kraju zostały zamknięte na dwa tygodnie. Wzrost liczby zakażeń koronawirusem spowodował, że ostatecznie okres ten został wydłużony aż do letnich wakacji. W tej sytuacji jedynym racjonalnym rozwiązaniem było prowadzenie nauki zdalnej.
- My, nauczyciele szkoły, chcemy serdecznie podziękować naszym Uczniom i ich Rodzicom, za ogromny trud i zaangażowanie, jakie podjęli, uczestnicząc w zdalnym nauczaniu – czytamy na internetowej stronie szkoły.

26 czerwca rok szkolny się zakończył. Także w Gieczu tego dnia odbyło się uroczyste wręczenie świadectw. Przebieg ceremonii różnił się jednak od dotychczasowych. Uczniowie odbierali świadectwa w wyznaczonych godzinach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Przedszkolaki i zerówkowicze pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami odebrali już dzień wcześniej.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoki poziom, jaki reprezentują uczniowie tej szkoły. Zuzia Kaminiecka z klasy I oraz Agata Buczma i Nina Durska z klasy II osiągnęły wspaniałe wyniki w nauce, a co za tym idzie, świadectwa z wyróżnieniem.

W klasie VIII na wyróżnienia zasłużyli: Mateusz Piszczatowski, Paweł Buczma i Kamil Koperski. Rodzice tych trzech uczniów odebrali z rąk dyrektor szkoły, Danuty Zieleń, Listy Gratulacyjne.
Rada Gminy tradycyjnie już ufundowała nagrody dla uczniów, którzy mogą poszczycić się najlepszymi wynikami w dziedzinie matematyki oraz języka polskiego i angielskiego.

Niekwestionowanym mistrzem okazał się Mateusz Piszczatowski, który z rąk wójta, Krzysztofa Pautera i przewodniczącej rady gminy Aurelii Przewoźniczak odebrał nagrody, przewidziane dla każdej z wymienionych kategorii. Szkoła na swoim facebookowym profilu poinformowała również o nagrodzie rzeczowej, którą Mateuszowi Piszczatowskiemu ufundowali anonimowi darczyńcy. Mateusz i Paweł otrzymali także nagrody pieniężne za reprezentowanie szkoły w konkursach.

Aż dziewięcioro absolwentów otrzymało podziękowania za pracę w wolontariacie: Agata Chmielewska, Aleksandra Pastusiak, Oliwia Paszak, Paweł Buczma, Hubert Czerwiński, Daniel Kempa, Mikołaj Pacyna, Kamil Koperski i Mateusz Piszczatowski.

Nie obyło się również bez gratulacji dla uczniów, którzy mogli się pochwalić stuprocentową frekwencją.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl