Giecz: Pięciu uchodźców przedostało się do powiatu!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Do powiatu średzkiego trafił samochód ciężarowy, który przewoził ziemniaki z Grecji. W samochodzie ukryli się uciekinierzy, a dokładniej obywatele Afganistanu i Pakistanu.

W sobotę 25 kwietnia około godziny 16.45 w miejscowości Giecz (gm. Dominowo) podczas rozładunku, za workami ziemniaków przywiezionych z Grecji, pracownicy firmy zauważyli mężczyznę mówiącego w niezrozumiałym języku. Pracownicy wezwali na miejsce policjantów. - Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz naczepy znajduje się pięciu mężczyzn w wieku 24-39 lat. Czterech z nich jest obywatelami Afganistanu, jeden pochodzi z Pakistanu. Wszyscy do Polski przyjechali w naczepie polskiego pojazdu ciężarowego, kierowanego również przez polskiego kierowcę - informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie.

Mężczyźni do ciężarówki dostali się niezauważeni najprawdopodobniej w Grecji. Schowali się za przewożonym towarem i tak podróżowali. Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Zeznali, że są w wieku od 24 do 39 lat. - Policjanci przewieźli obcokrajowców do Poznania, gdzie w szpitalu zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu. W związku z tym, iż cudzoziemcy nielegalnie przy użyciu podstępu przekroczyli granicę naszego kraju i przebywali na jego terytorium bez dokumentów uprawniających ich do tego, zostali zatrzymani w jednym z policyjnych aresztów w Poznaniu - dodaje Kwietniewska.

Jak podaje średzka policja, przeprowadzając czynności z cudzoziemcami, policjanci zastosowali środki pełnej ochrony osobistej, takie jak przy kontakcie z osobami potencjalnie zakażonymi koronawirusem, tj. kombinezony, rękawiczki, maski i ochronne gogle. Pojazdy i pomieszczenia użyte do prowadzonych czynności zostały poddane odkażeniu zgodnie z procedurami wyznaczonymi na takie sytuacje. O całej sytuacji policjanci powiadomili Straż Graniczną, która będzie prowadziła dalsze czynności w tej sprawie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie