Dominowo: Zabrakło wolnej karetki

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skończyło się jedynie na strachu. Tak można podsumować akcję ratowniczą przeprowadzoną w niedzielę 2 lutego w Dominowie. Interweniować musiało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zdarzenie dokładnie miało miejsce po godz. 11:00 na ul. Czereśniowej. Ze zgłoszenia wynikało, że 69-latek miał zawał. Okazało się, że nie jest możliwy przyjazd karetki pogotowia, dlatego pojawiła się konieczność wezwania śmigłowca z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu zdarzenia pojawili się też strażacy z OSP Dominowo i dwa zastępy strażaków z JRG Środa.

- Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren akcji, podjęli działania związane z udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR. Po przybyciu załogi LPR osobę poszkodowaną przekazano pod opiekę zespołowi śmigłowca – czytamy na facebookowym profilu OSP Dominowo.

Podczas udzielania pomocy medycznej przez ratowników, 69-latek był przytomny i nie skarżył się na żadne dolegliwości. Stan mieszkańca Dominowa nie wymagał hospitalizacji.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 16 maja
Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia