Dominowo: Powraca temat budowy kanalizacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeszcze w tym tygodniu Zakład Usług Komunalnych ma ogłosić przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej na nowym osiedlu w Dominowie.

Przypominamy, że prace przy budowie kanalizacji zostały już rozpoczęte w ubiegłym roku. Po zakończeniu powstępowania przetargowego, wykonawca, który złożył najtańszą ofertę został wezwany w celu wyjaśnienia rażąco niskiej ceny (600 tys. zł.). Inwestorzy, czyli dwóch deweloperów oraz gmina Dominowo byli przygotowani na kwotę ok 1 mln. zł. Po złożeniu wyjaśnień firma rozpoczęła prace.

Po pewnym czasie rozpoczęły się problemy. Wykonawca uznał, że warunki gruntowe są bardzo trudne. Nie był zainteresowany kontynuowaniem współpracy w szczególności przy kwocie, jaką zaoferował w przetargu. W październiku ubiegłego roku umowa z wykonawcą została rozwiązana. 4 października został podpisany protokół odbioru wykonania robót instalacyjnych. Protokół został podpisany przy udziale inspektora nadzoru oraz kierownika budowy. Odebrano 240,1 m.b. kanalizacji grawitacyjnej z PCV 200 oraz dwa zbiorniki przepompowni na kwotę 79.023,11 zł.

Według projektu inwestycja miała obejmować 1400 m.b. kanalizacji grawitacyjnej. Wykonano 240,1 m.b., czyli 17,15%. W sprawie ogłoszenia kolejnego przetargu prezes ZUK M. Sroczyński uczestniczył w spotkaniu z deweloperami jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Ustalono, że warunki finansowania pozostają bez zmian. 1/3 kosztów pokrywa gmina Dominowo, pozostałą część deweloperzy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?