Polipak ciągle pomaga Fot. Polipak

Polipak ciągle pomaga

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzkie firmy wspierają działania służb. Polipak i GG Plast Technology wsparły finansowo OSP. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wozu gaśniczego. Polipak darowiznę rzeczową przekazał także szpitalowi. To nie pierwsza tego typu pomoc.

W lutym firma Polipak przekazała darowiznę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej. Wsparcie finansowe będzie przeznaczone na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego Jelcz 012 Schmitz GCBA 3,8/16. Finansowo projekt wsparła także firma GG Plast Technology. Pozyskanie wozu przez OSP usprawni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych.

Polipak wspiera także średzki szpital. Rok temu firma zorganizowała akcję „Piątka dla Średzkiego Szpitala”. Wówczas, przy pomocy blisko pięćdziesięciu lokalnych firm, udało się uzbierać ponad 260 tys. zł. Dzięki wsparciu Polipaku, GG Plast Technology i Decory szpital zakupił pod koniec ubiegłego roku trzy urządzenia do tlenoterapii przepływowej AIRVO 2 , które trafiły na oddziały zakaźne. Natomiast na początku marca na facebookowym profilu szpitala pojawiły się podziękowania dla firmy Polipak. Tym razem wiodący producent wyrobów foliowych przekazał placówce roczny zapas worków na odpady medyczne i komunalne. - Darowizna ta zapewni szpitalowi zapotrzebowanie na cały rok (około 4 500 rolek), przyczyni się do prawidłowego utrzymania czystości a tym samym pozwoli na wykorzystanie środków finansowych na inny cel. Darowizna ta jest dla nas ogromnym wsparciem – czytamy.

Warto nadmienić, że na gest Polipaku mogą liczyć także inne instytucje. Tradycją stało się odwiedzanie w okresie przedświątecznym Domu Pogodnej Jesieni i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szlachcinie. Seniorzy i dzieci mogą liczyć na upominki. W listopadzie świętomarcińskie rogale osładzają seniorom pobyt w DPJ,a w tłusty czwartek pączkami raczyli się zarówno seniorzy, jak dzieci.

Firmie nie jest także obojętny los zwierząt. Polipak, przy wsparciu finansowym GG Plast Technology przekazał w listopadzie ubiegłego roku średzkiemu schronisku budy, klatki, legowiska, miski, zabawki i inne akcesoria potrzebne zwierzakom.

Ochrona środowiska naturalnego to także priorytet dla średzkiej firmy. Dlatego Polipak włącza się do akcji „Sprzątanie świata”. Każdego roku przekazuje Powiatowi Średzkiemu zapas worków na śmieci oraz foliowych rękawic dla wszystkich uczniów, którzy zgłaszają się do wzięcia udziału w tej akcji. Worki na śmieci Polipak przekazał także Sekcji Biegowej KS Polonia. Dzięki temu mogła się odbyć akcja „Polonia sprząta las”, w której udział wzięło blisko 30 osób.

Polipak namawia inne firmy z naszego powiatu, aby włączały się do różnych akcji mających na celu niesienie wsparcia dzieciom, seniorom, zwierzętom oraz wszelkim instytucjom, dla których pomoc jest bardzo potrzebna.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim