Są pieniądze na półroczną terapię! Fot. archiwum rodzinne

Są pieniądze na półroczną terapię!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hubert Mierzwa pod koniec lipca ubiegłego roku wraz z rodziną poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał zaplanowaną operację. Chłopiec cierpi na Gwiaździaka Włosowatokomórkowego w trzecim stopniu złośliwości. Koszty leczenia przerosły oczekiwania i możliwości rodziców czternastolatka. Z pomocą ludzi dobrej woli Hubert wraca do zdrowia!

Z początku Hubert był leczony w Polsce. Jednak po wykryciu nowotworu nawet chemioterapia nie przyniosła poprawy zdrowia. Rodzice chłopca odbijali się od drzwi gabinetów lekarskich w poszukiwaniu specjalisty, który podejmie się leczenia. Taki lekarz się znalazł! Problem w tym, że to amerykański profesor, który przyjmuje swoich pacjentów w klinice w Columbus w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Sam transport chorego przez ocean to już nie lada wyzwanie. W dodatku wstępny kosztorys opiewał na kwotę blisko pół miliona złotych. To stanowczo za dużo, jak na kieszeń przeciętnego Polaka. Jednak dzięki pomocy dobrych ludzi pieniądze udało się zebrać i Hubert pod koniec lipca poleciał do USA. Zgromadzone pieniądze miały zapewnić chłopcu opłacenie operacji oraz 2-3 tygodni rehabilitacji. Wkrótce okazało się, że leczenie będzie trwało o wiele dłużej, jedna operacja to za mało, a zebrane pieniądze to tylko kropla w morzu potrzeb.

Kosztorys przedstawiony przez szpital w październiku opiewał już na kwotę rzędu blisko 2.5 mln zł i nie obejmował terapii onkologicznej. Jednak dzięki wspaniałomyślności i hojności wielu osób nawet tę kwotę udało się uzbierać. Ogromną zasługę mają w tym mieszkańcy naszego powiatu, którzy wpłacali pieniądze za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Przyjaciele, rodzina, koledzy, znajomi i nieznajomi. Lista osób, które wsparły ostatnią zbiórkę liczy ponad 70 tysięcy pozycji! Część środków pochodziła ze zbiórek organizowanych w szkołach, instytucjach i zakładach pracy dlatego lista darczyńców jest dłuższa.

Rodzina uzyskała wsparcie także za oceanem. You Can Be My Angel Foundation z Katarzyną Romanowską zebrali blisko 350 tys. dolarów, które zapewnią Hubertowi półroczną terapię onkologiczną wraz z lekami i opieką. Poprawa stanu zdrowia chłopca, rosnące nadzieje na całkowite wyleczenie i zagwarantowane fundusze na rehabilitację zdecydowanie podniosły na duchu rodzinę Państwa Mierzwów.

W podziękowaniu za otrzymane wsparcie, w Sanktuarium Św. Józefa przy ul. Działowej w Poznaniu przez cały styczeń zostanie odprawionych 30 mszy świętych, codziennie o godzinie 11:30.

Hubert wraz z rodziną święta Bożego Narodzenia spędził w Stanach Zjednoczonych. Witał tu także Nowy Rok. Jak długo jeszcze tam pozostaną? Nadal jest wiele niewiadomych. Terapia ma potrwać 27 miesięcy i nie będzie refundowana. Pierwsze pół roku jest już opłacone. Z pewnością będzie jeszcze potrzebna Wasza pomoc.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?