Nadal potrzebna jest pomoc! Fot. OSP Środa Wlkp.

Nadal potrzebna jest pomoc!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ostatni tydzień przed Wigilią to dla większości z nas czas na przygotowania do świat. Nie w każdym domu będą one jednak radosne. W czwartkowy poranek spłonął budynek gospodarczy przy ul. Szlafroka. Wiata przylegała do budynku mieszkalnego. Mieszkająca tam rodzina nie odniosła obrażeń, ale ogień przedostał się na część domu. Poszkodowanym potrzebna jest pomoc.

W czwartek, 17 grudnia, tuż przed godziną 5:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Środzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego znajdującego się przy ul. Szlafroka w Środzie. Zastęp, który dotarł na miejsce jako pierwszy, potwierdził, że ogień niemal doszczętnie strawił już wiatę garażową wraz z wyposażeniem (znajdował się tam samochód) i przeniósł się na budynek jednorodzinny. Siły i środki strażaków okazały się niewystarczające. Ostatecznie na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży z JRG Środa i po jednym z OSP Środa i OSP Mączniki. Działania strażaków polegały na odłączeniu zasilania energetycznego oraz gaszeniu zarówno palącego się garażu, jak i dachu domu. Konieczne było przeprowadzenie częściowej rozbiórki stropu w celu dotarcia do nadpalonych części konstrukcji dachu. W czasie prowadzonych działań przytomność straciła mieszkanka palącego się domu. Na miejsce wezwano pogotowie. Poszkodowana nie wymagała hospitalizacji.

W pożarze nikt nie odniósł obrażeń, ale spowodowane straty finansowe są duże. Na pomoc ruszyli ludzie dobrej woli, którzy pomogli w zabezpieczeniu domu przed skutkami oddziaływania warunków pogodowych. Konieczna jest jednak odbudowa i zakup nowego wyposażenia. Na portalu zrzutka.pl zorganizowana została zbiórka funduszy na pogorzelców. Link do zrzutki znajdziecie tutaj

- Miesięczna córeczka, która obudziła mamę na karmienie uratowała im życie, zdążyli wybiec na dwór zanim dym i ogień pozbawiłby ich życia. Większość wyposażenia domu została doszczętnie zniszczona cały sprzęt RTV oraz AGD, niedawno zakupiona nowa kuchnia, wszystkie podłogi oraz meble. W garażu spłonęło auto, sprzęt elektroniczny oraz narzędzia do prac budowlanych. Zbliża się zima. Poszkodowani znaleźli schronienie u rodziny. Dom będzie trzeba odbudować – czytamy w opisie zrzutki.

- Mama naszej uczennicy, Pani Kinga była zawsze dobrym duchem szkoły, nieustannie bezinteresownie pomagała we wszystkim, w każdej sytuacji służyła innym pomocą i wsparciem - dziś sama tej pomocy potrzebuje – informuje Zespół Szkół Rolniczych w Środzie. Pomóc poszkodowanym można także wpłacając pieniądze na konto Rady Rodziców ZSR w Środzie. Nr konta: 83 1240 6902 1111 0010 8614 0222 z dopiskiem „pomoc pogorzelcom”.
- Liczy się każda złotówka!!!! - przekonuje „Rolibuda” na swoim Facebooku.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Grozi mu 10 lat więzienia
Koronawirus: Stan na dzień 21 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma