Powiat: Szukacie wrażeń?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeżeli chcecie poczuć się jak odkrywca, to czas na zakup quada. To nie żart. Dzięki temu, że quadem można wjechać w trudno dostępny teren, w którym niewiele innych pojazdów sobie poradzi, operator takiego czterokołowca może poczuć się bohaterem filmu akcji.

Pomyślcie, zachód słońca, trudno dostępne bezdroża oraz wy na waszym quadzie. Nic więc dziwnego, że popularność quadów, które jakby nie było kojarzą się z doskonałą zabawą, cały czas rośnie – co potwierdza SkuterLand (tel. 603 706 900), w ofercie którego oprócz skuterów znajdziemy właśnie quady.

Nie każdy żyje tylko marzeniami. Coraz więcej quadów trafia na polskie gospodarstwa, gdzie pracują, jako niezastąpiony środek transportu przy objeżdżaniu swoich pól.

O Quadach marzą nie tylko dorośli. Pewnie dlatego, coraz częściej stają się prezentem na Pierwszą Komunię. Liczba dostępnych w sklepach modeli jest tak duża, że bez trudu można wybrać quad dostosowany do ich wieku, wagi oraz umiejętności.

Warto wiedzieć, że dzieci i młodzież przed ukończeniem 14. roku życia mogą prowadzić quady spalinowe o maksymalnie 49 cm3 pojemności i mocy 4,5 KM. Standardowe obciążenie quada o takich parametrach wynosi zwykle 60 kg. Wybierając dla dziecka quad z silnikiem spalinowym, należy być świadomym, że dzieci mogą prowadzić taki quad wyłącznie pod opieką dorosłych. Poruszanie się drogami publicznymi i chodnikami jest wykluczone. Dodatkowo każde dziecko powinno mieć na głowie kask, a na rękach i nogach ochraniacze. Trzeba pamiętać, że quad z silnikiem spalinowym nie jest zabawką i należy się z nim obchodzić ostrożnie.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja