Powiat: Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niektórzy mówią, że tak jak Holender kocha rower, tak Polak hulajnogę. Pewnie coś w tym jest patrząc chociażby na Środę, gdzie coraz więcej osób porusza się na takim właśnie sprzęcie. Czy to tylko chwilowa moda, czy coś więcej? Sprawdzamy to i przedstawiamy kilka powodów dla których zakup hulajnogi ma sens i jak się okazuje, nie tylko jako zabawkę, ale pełnoprawny środek transportu. Co więcej, również środek transportu dla dorosłych.

Hulajnogi są różne, od małych, które można kupić w marketach po większe przypominające wręcz skuter. I właśnie tymi drugimi się zajmiemy, bo jak się przemieszczać to wygodnie (uśmiech).

Dzięki takiej konstrukcji możliwe było zamontowanie odpowiednio dużego akumulatora, który podczas jazdy po mieście pozwala przejechać od 35 do 55 kilometrów w zależności od typu jazdy oraz wagi kierującego. Dla niektórych to cały tydzień jazdy do pracy i miasta. Podczas testów udało się osiągnąć 45 km. Później wizyta przy gniazdku z prądem i można jechać dalej.

Po przejechaniu pierwszych kilometrów zwraca się uwagę na szerokie opony, które niwelują wiele nierówności, a jazda, jak na hulajnogę, jest bardzo komfortowa.

Pod niepozorną nazwą hulajnoga kryje się moc, która potrafi rozpędzić jednoślad aż do 50 km/h. Tak więc nigdy się nie spóźnimy na spotkanie (uśmiech). Przy takich prędkościach, oczywiście w odpowiednim terenie lepiej mieć kask, chociaż zgodnie z prawem tego typu środki transportu nie wymagają zakładania kasków. A to nie tylko wygoda, ale również oszczędność.

Zamierzacie kupić skuter? Wybierzcie hulajnogę. Ktoś powie, że zwariowaliśmy, ale sami pomyślcie. W hulajnogach nie trzeba wymieniać oleju, filtrów itd. Ładujemy i jedziemy, a co za tym idzie co roku zostaje w naszej kieszeni któraś stówka.

Jeżeli oszczędność to ważna kwestia weźcie też pod uwagę, że hulajnogi nie musimy rejestrować, a co za tym idzie nie musimy robić co roku przeglądu. Nie opłacamy również OC. Nie musimy mieć na ten sprzęt również uprawnień. Wsiadamy i jedziemy.

Ostatecznie dzięki takiej hulajnodze unikniemy wizyt na stacji benzynowej, a to oznacza, że nie tylko zmniejszymy koszty przemieszczania się, ale zadbamy o nasze środowisko.

Jazda hulajnogą to nie tylko świetna zabawa, ale też duża wygoda. Wyobraźcie sobie, gdy jedziecie do miasta na szybkie zakupy i nie ma gdzie zaparkować. Z takim sprzętem nie ma problemu. Sprzęt można zaparkować wszędzie, kupić/załatwić co trzeba i jedziecie dalej. Podsumowując, gdy szukamy niewielkiego, ekologicznego i taniego w eksploatacji środka, którym można się przemieszczać po mieście to ta hulajnoga jest dla Was.

Do wyboru mamy kilka modeli hulajnóg. Od jednoosobowej z jedną baterią po dwuosobowe z dwoma bateriami. W zależności od wersji hulajnogi mają licznik prędkości, amortyzatory z przodu i z tyłu, dwie baterie - możliwość ich wymiany, światło stopu, światło mijania, kierunkowskazy i mały schowek.

Więcej o sprzęcie można się dowiedzieć odwiedzając jedynego na okolicę dystrybutora tego sprzętu - SkuterLand (ul. Nekielskiej 16A, tel. 603 706 900).

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek