Zapraszam do Salonów Świat Okularów w Środzie przy ul. Czerwonego Krzyża 12/2 (tel. 786 229 846) oraz do Kostrzyna przy ul. Dworcowej 4 c/3 (tel. 793 047 160) Zapraszam do Salonów Świat Okularów w Środzie przy ul. Czerwonego Krzyża 12/2 (tel. 786 229 846) oraz do Kostrzyna przy ul. Dworcowej 4 c/3 (tel. 793 047 160)

Chcesz mieć zdrowe oczy? Nie daj się chorobie zaskoczyć! Ekspert radzi

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wielokrotnie pisałam o tym jak ważne jest systematyczne badanie wzroku zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jednak mimo to, cały czas mam do czynienia z pacjentami, którzy na pierwszą wizytę przychodzą grubo po 50-tym roku życia, tylko dlatego, że nie są już w stanie przeczytać sms-a w telefonie. Podobnie jest w przypadku dzieci, które przyprowadzają rodzice, dopiero w okresie szkolnym i na wyraźną prośbę nauczycieli.

Narząd wzroku jest najważniejszy i najbardziej nam potrzebny w codziennym funkcjonowaniu, dlatego też powinniśmy szczególnie o niego dbać i kontrolować jego stan. Nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, nie oznacza to, że faktycznie tak jest. Coraz częściej do mojego gabinetu trafiają pacjenci z częściowym, lub całkowitym niedowidzeniem jednego oka. Są to osoby w bardzo różnym wieku, ale niestety również coraz młodsze. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że trafiają do mnie za późno. Jeśli ktoś ma wadę wzroku od dziecka, do tego dużą różnowzroczność, czyli jedno oko zdrowe, lub z małą wadą, a drugie z wadą wysoką i nie nosi okularów, mózg po jakimś czasie wyłącza pracę oka chorego i stajemy się jednooczni.

Dlaczego pacjenci przez wiele lat, nie wiedzą o tym, że mają bardzo słabe jedno oko? A no dlatego, że dopóki nie zamkną oka zdrowego wszystko widzą wyraźnie, bo patrzą głównie nim. Dopiero po jego zamknięciu okazuje się, że tym drugim nic, albo prawie nic nie widzimy. Robi się niedowidzenie na oku chorym i wówczas ani operacją, ani okularami nic nie zdziałamy. Wtedy zwykle zaczyna się szukanie pomocy. Okazuje się, że nie dostajemy zdolności do pracy, że nie możemy wykonywać zawodu, który sobie wymarzyliśmy, mamy problem ze zrobieniem prawa jazdy.

Jest jedna złota zasada, o której powinien pamiętać każdy człowiek: im szybciej wybierzemy się na badanie wzroku, tym szybciej będziemy w stanie wykryć wszystkie nieprawidłowości i zareagować. Zrobić okulary, które zmuszą do pracy oko chore i odciążą zdrowe, a u dzieci z nadwzrocznością zastosować ćwiczenia. Dzieciom zapewnimy komfort w szkole, a sobie jako osobom dorosłym wygodę w pracy czy bezpieczeństwo za kierownicą samochodu.

Apeluję po raz kolejny do wszystkich z Państwa, abyście koniecznie raz na dwa lata przychodzili się badać, a swoje dzieci przyprowadzali na kontrolę co roku, aż do ukończenia przez nie 21 roku życia. A jeśli okaże się, że są potrzebne okulary, wybrali szkła z najlepszymi dla Was czy Waszych pociech powłokami, które zapewnią maksymalną ochronę oczu i spowodują, że wada wzroku przestanie postępować, lub zostanie maksymalnie spowolniona. Nie wybierajcie tego, co najtańsze, tylko to co najlepsze dla Waszych oczu. Tylko wówczas będziecie mogli cieszyć się maksymalnym komfortem widzenia przez wiele lat.

Zapraszam do Salonów Świat Okularów w Środzie przy ul. Czerwonego Krzyża 12/2 (tel. 786 229 846) na badanie wzroku w każdy poniedziałek i czwartek, a także do Kostrzyna przy ul. Dworcowej 4 c/3 (tel. 793 047 160) w każdy wtorek i piątek.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać