?Bieg z Paczką? przyciągnął wielu amatorów sportu, a także zawodowych biegaczy. ?Bieg z Paczką? przyciągnął wielu amatorów sportu, a także zawodowych biegaczy.

Pobiegli mimo niepogody

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 19 listopada nad średzkim jeziorem odbył się ?Bieg z Paczką?. Pomimo niskiej temperatury i silnego wiatru na starcie pojawiły się tłumy.

Bieg zorganizowali wolontariusze Szlachetnej Paczki z okazji otwarcia bazy rodzin włączonych do programu pomocy. W biegu na dystansie 5,5 km wzięło udział 110 osób, w tym grupa uprawiająca nordic walking. Został on zainicjowany przez burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, który podczas wydarzenia, wraz z wolontariuszami, promował ideę pomocy. W biegach dla dzieci (300 i 600m) uczestniczyło niemal 40 młodszych biegaczy. Zawody miały charakter rekreacyjny, dlatego nie była prowadzona klasyfikacja. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Podczas wydarzenia udało się zgromadzić sporą ilość żywności oraz środków czystości, które podczas finału Szlachetnej Paczki zostaną rozdane potrzebującym rodzinom. W rejonie powiatu średzkiego wolontariusze włączyli do programu 38 zgłoszonych rodzin. Dla ponad połowy z nich znaleźli się już darczyńcy. Aktualna informacja o tym, ile rodzin wciąż czeka na pomoc, umieszczana jest na czerwonej skrzyni ? ?paczce?, stojącej w centrum Starego Rynku. Rodziny wybierać można także na stronie www.szlachetnapaczka.pl .
Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 9-10 grudnia. Wówczas darczyńcy dostarczą paczki do magazynu znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 3. Zadaniem wolontariuszy będzie przekazanie ich do rodzin.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?