Chcesz rodzić bez bólu? Znieczulenie przy porodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szpital Średzki Serca Jezusowego szykuje się do znieczuleń zewnątrzoponowych dla rodzących, które stosowane będzie od 1 marca 2018 r.

W związku z tym 19 lutego w szpitalu odbyło się szkolenie pn. „ Znieczulenie zewnątrzoponowe w położnictwie”. W szkoleniu brał udział personel Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.
Mowa o znieczuleniu regionalnym z grup blokad centralnych, w którym leki wywołujące przerwanie przewodnictwa nerwowego podaje się do przestrzeni zewnątrzoponowej kanału kręgowego pomiędzy okostną wyścielającą kanał kręgowy i oponę twardą otaczającą rdzeń kręgowy. Wielu lekarzy uważa, że znieczulenie najlepiej stosować, gdy rozwarcie szyjki macicy osiągnie 2-3 cm. Wcześniejsze jego podanie, mogłoby wstrzymać akcję porodową. Znieczulenie zewnątrzoponowe (zzo) jest uznawane za najskuteczniejszego sojusznika kobiety w starciu z bólem podczas porodu.

 

 

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.