Prof. Dariusz Wieliński (od lewej) wraz z prezesem zarządu spółki szpitala Filipem Waligórą po owocnej rozmowie stworzą większe możliwości rehabilitacyjne dla pacjentów. Prof. Dariusz Wieliński (od lewej) wraz z prezesem zarządu spółki szpitala Filipem Waligórą po owocnej rozmowie stworzą większe możliwości rehabilitacyjne dla pacjentów.

Rehabilitanci z AWF-u do Środy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek 12 lutego w rektoracie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyło się spotkanie z rektorem uczelni, średzianinem, prof. dr. hab. Dariuszem Wielińskim.

Rozmowa między prezesem szpitala Filipem Waligórą a profesorem toczyła się wokół współpracy średzkiego szpitala i AWF w zakresie rehabilitacji. To właśnie rektor zainicjował tę współpracę, w efekcie której Szpital Średzki stanie się partnerem poznańskiej uczelni. Tym samym studenci rehabilitacji z tego rejonu będą mogli być kierowani na praktyki do średzkiej lecznicy lub do Ośrodka Usprawniania Leczniczego przy ulicy Sportowej. To dla potrzebujących chorych ważna pomoc podczas leczenia – szczególnie dla hospitalizowanych po udarach, urazach, długich pobytach na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz innych wskazaniach do rehabilitacji. W wyniku porozumienia średzcy pacjenci będą mieli możliwość częściej korzystać z tego rodzaju terapii.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.