Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania. Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.

Dziękowali doktor Lucynie Iciek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyjątkowo obchodzono czwartek 1 lutego na szpitalnych oddziałach dla najmłodszych pacjentów. Po 17 latach pracy dziękowano dr Lucynie Iciek, ordynator oddziału dziecięcego. Powitano też nową ordynator, dr Dorotę Roszak, a na oddziale noworodkowym – dr Katarzynę Kumuniecką.

Na tak wyjątkowym spotkaniu nie mogło zabraknąć władz miasta i powiatu. W sali konferencyjnej na drugim piętrze zgromadziła się także kadra kierownicza szpitala i personel oddziałów dziecięcego i noworodkowego. Chwila była podniosła, bowiem po 17 latach na stanowisku ordynatora pracę zakończyła lek. med. Lucyna Iciek. Przyjęła ona wiele podziękowań za pełną ofiarności pracę na rzecz najmłodszych pacjentów, głównie z naszego powiatu. Sama ze wzruszeniem wspominała, że cieszy się dobrą współpracą z każdym z oddziałów, a przed siedemnastu laty wszystko zaczęło się dzięki namowie lek. med. Janiny Juskowiak-Kaczmarek, ordynator oddziału noworodkowego. Dobrą wiadomością jest to, że dr L. Iciek, mimo przejścia na emeryturę, pozostaje w średzkim szpitalu na oddziale dziecięcym, choć już nie jako ordynator. Przypomnijmy też, że w styczniu od burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego otrzymała ona medal „Środa Maioris Poloniae gratias agit et meminit” („Środa Wielkopolska dziękuje i pamięta”).

Nowe twarze
Podczas spotkania do grona lekarzy przyjęto nową szefową oddziału dziecięcego, dr n. med. Dorotę Roszak. Po 10 latach pracy zawodowej, po specjalizacji w klinice gastroenterologii w Poznaniu i pracy w szpitalu w Obornikach Wlkp. oraz specjalizacji z neurologii dziecięcej (w trakcie), trafiła do Środy. Już po pierwszych kilku godzinach pobytu na szpitalnym oddziale wyczuła serdeczną atmosferę.
Powitano także nową neonatolog, dr Katarzynę Kumuniecką, która zasili oddział noworodkowy. Doświadczenie zdobywała ona w Obornikach Wlkp., a nadal pracuje także w Szpitalu Świętej Rodziny w Poznaniu. Bardzo jej się podoba na średzkim oddziale noworodkowym, o czy wspomniała z radosnym uśmiechem.

Czytaj - rozmowa z dr Lucyną Iciek -  https://goo.gl/FjCymV

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim