Na co przeznaczono pieniądze? Fot. WOŚP

Na co przeznaczono pieniądze?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęły już trzy tygodnie . Blisko 130 mln zł udało się już uzbierać w całym kraju i nie jest to suma ostateczna.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku porywa tłumy zwolenników tej akcji. Sprawcą całego zamieszania jest Jerzy Owsiak, który ma też spore grono wrogów. Zarzucają mu, że fundacja nie rozlicza się prawidłowo ze zbiórki pieniędzy. Na co są przeznaczane te fundusze? Fundacja wspiera branżę medyczną poprzez doposażanie placówek w najpotrzebniejszy sprzęt. Warto w tym miejscu wspomnieć, że choć najwięcej urządzeń zakupiono trafiło do największych polskich szpitali w Warszawie czy Łodzi, to jednak także mniejsze placówki otrzymują dary. W Środzie, dzięki WOŚP, mamy sprzęt o wartości około 350 tys. zł.

Na Oddział Dziecięcy naszego szpitala trafiły m.in. pompy strzykawkowe i leżanki, a także aparat EKG, monitor nieinwazyjny i kardiomonitor. Oddział Noworodkowy otrzymał np. urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych i stanowisko do resuscytacji noworodków. Oddział Chirurgiczny otrzymał w ubiegłym roku kardiomonitor. Sprzęt, który zasilił wyposażenie Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego wart był w chwili zakupu ponad 338 tys zł. Ponadto po pierwszym Finale WOŚP do tej placówki trafił także inkubator podstawowy. Nie ma go jednak w wykazie przedmiotów podarowanych szpitalowi, gdyż… nosił on wtedy inną nazwę.

Ostateczną kwota zebrana podczas tegorocznego Finału zostanie ogłoszona 7 kwietnia, w Światowym Dniu Zdrowia. Do końca lutego pierwsze sprzęty medyczne, ofiarowane przez specjalistyczne firmy w ramach 29. Finału WOŚP, trafią do 11 szpitali w Polsce. W naszym województwie są to szpitale z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. 

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek