Personel Szpitala Średzkiego, spędzający dużo czasu na bloku operacyjnym, jest zadowolony z zakupionego nowego sprzętu. Personel Szpitala Średzkiego, spędzający dużo czasu na bloku operacyjnym, jest zadowolony z zakupionego nowego sprzętu.

Wygodny stół operacyjny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszym tygodniu stycznia na głównej sali operacyjnej Szpitala Średzkiego, mieszczącej się na parterze, zamontowano nowoczesny stół operacyjny oraz nową lampę operacyjną.

Zakup tego sprzętu był możliwy dzięki środkom przekazanym przez gminę Środa. Jest on nie tylko nowoczesny, ale także jest przystosowany do dużego ciężaru pacjenta. Niektóre zabiegi są bardzo skomplikowane i odpowiednie ustawienie stołu, a także odpowiednie oświetlenie daje możliwość wykonanie operacji w lepszych warunkach.

 – Nowy stół jest bardzo drogi. Kosztował 120 tys. zł, ale ma ogromne znaczenie w obecnych zabiegach operacyjnych, szczególnie w zabiegach onkologicznych, gdzie komfort operacji powinien być na wysokim poziomie, zgodnie z normami nowoczesnej technologii – powiedział prezes szpitala Filip Waligóra, dodając, że poprzedni stół był starej technologii, wąski i miał niewystarczający udźwig. Teraz stół służy nie tylko personelowi na bloku operacyjnym, ale przede wszystkim zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentów poddających się zabiegowi na sali operacyjnej. 


Zespół średzkich chirurgów wraz z pielęgniarkami – na zdjęciu od lewej strony: lek. Tadeusz Rajczyk, piel. Aldona Kaczmarek Piasecka, piel. Monika Dudzińska, lek. Jacek Bembnista, lek. Katarzyna Sikora, lek. Bartosz Śmidowicz, lek. Jolanta Ziemann, lek. Krzysztof Karaś i lek. Maciej Paczkowski – dziękuje burmistrzowi Wojciechowi Ziętkowskiemu oraz radnym miejskim za zakup stołu operacyjnego.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?