Aleksandra Hamela, Ewa Budasz, Felicja Czwojdrak, Ilona Gromada Aleksandra Hamela, Ewa Budasz, Felicja Czwojdrak, Ilona Gromada

Hipokrates 2017 - Głosuj na średzką służbę zdrowia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz kolejny śledzimy zmagania pracowników służb medycznych w plebiscycie Hipokrates Wielkopolski 2017. Organizuje go redakcja „Głosu Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego, oraz prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. UMP jest też patronem merytorycznym plebiscytu, w którym dopatrzeć się można wielu średzkich nominacji.

Etap głosowania w kategoriach powiatowych zakończy się 15 grudnia. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę punków w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania i jedna placówka służby zdrowia. Liczone są również głosy oddane na kandydatów we wszystkich kategoriach wojewódzkich. Zwycięzcy etapu powiatowego dołączą do nich wraz ze zdobytymi wcześniej punktami. Od 18 grudnia rozpocznie się głosowanie na etapie wojewódzkim. Wezmą w nim udział zarówno kandydaci w dotychczasowych sześciu kategoriach wojewódzkich, jak i zwycięzcy etapu powiatowego. Głosowanie zakończy się 29 grudnia o godz. 21:00. We wtorek 16 stycznia 2018 r. o godz. 12:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zwycięzcy oraz laureaci z powiatów wezmą udział w niezwykle uroczystej Gali Hipokratesa Wielkopolski 2017.

Kategoria: Pielęgniarka lub Położna Roku


Aleksandra Hamela, Środa, reprezentująca Szpital Średzki Serca Jezusowego. Pielęgniarką jest od 1985 r. Na oddziale dziecięcym w Szpitalu Średzkim pracuje od 15 sierpnia 1985 r., czyli od początku drogi zawodowej aż do teraz. Funkcję pielęgniarki oddziałowej na oddziale dziecięcym objęła 1 października 1998 r.
– W swojej pracy cenię najbardziej to, że mogę pomagać chorym dzieciom i ich rodzicom w powrocie do zdrowia. Staram się, aby pobyt małych pacjentów w szpitalu nie był dla nich traumą. Nie wyobrażam sobie pracy na innym oddziale lub w innej placówce. Najważniejsze dla mnie jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa i miłej atmosfery. Najpiękniejsze są bowiem uśmiech i całusy od dziecka powracającego do zdrowia. Dla tych chwil naprawdę warto żyć – powiedziała A. Hamela.
SMS pod nr 72355 o treści PIE.172


Ewa Violetta Budasz, Środa, reprezentująca Pielęgniarski Ośrodek Medycyny Środowiskowo-Rodzinnej. Pielęgniarką jest od 1992 r. Początkowo pracowała na oddziale chirurgicznym w Szpitalu Średzkim, później w izbie przyjęć. Obecnie od wielu lat można ją spotkać w Zakładzie Opiekuńczym w Jarosławcu. Odbywa też wizyty środowiskowo-rodzinne.
– W pracy liczy się dla mnie dobro chorego. Moim oddaniem jest geriatria, a więc opieka nad ludźmi starszymi. To tutaj realizuję się w swojej codzienności. Starsi ludzie potrzebują ciepła, uśmiechu i przytulenia. To właśnie najbardziej kocham w swojej pracy – powiedziała E. Budasz.
SMS pod nr 72355 o treści PIE.179


Ilona Gromada, Środa, reprezentująca Pielęgniarski Ośrodek Medycyny Środowiskowo-Rodzinnej.Pielęgniarką jest od 1990 r. Pracę rozpoczęła na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Środzie. Następnie był Ośrodek Zdrowia w Gułtowach, potem w Dominowie i kolejno Praktyka Lekarza Rodzinnego Amicor oraz Praktyka Lekarza Rodzinnego Barbara Kwiecińska Nasher. Od 2004 r. pracuje jako pielęgniarka środowiskowo-rodzinna w spółce Elcor w Środzie. Pracuje na terenie swojej gminy, choć pacjentów ma również na terenie Środy. Dodatkowo pracuje także w ZPO w Jarosławcu.
– Praca daje mi dużą satysfakcję. Pomoc, służenie radą drugiemu człowiekowi, szczególnie choremu i jego rodzinie, możliwość doskonalenia zawodowego, podnoszenia swoich kwalifikacji i kontakt z ludźmi to ogromna radość. Kocham to, co robię. Lubię pomagać i być potrzebna. Zawsze wiedziałam, że właśnie to chcę robić – powiedziała I. Gromada.
SMS pod nr 72355 o treści PIE.180


Felicja Czwojdrak, Środa, reprezentująca Usługi Pielęgniarskie. Znana z oddziału ginekologiczno-położniczego w Średzkim Szpitalu, gdzie pracuje już blisko 50 lat, wcześniej także jako wieloletnia oddziałowa.
– Anioł. Niezwykle skromna, opiekuńcza, uśmiechnięta, posiadająca fachową wiedzę i doświadczenie, co stwarza poczucie bezpieczeństwa powierzonych jej chorych. Jest serdeczna i ciepła. Wykonuje swój zawód z prawdziwym powołaniem, a w obecnych czasach to prawdziwa rzadkość. Cały swój wolny czas poświęca pracy w hospicjum jako pielęgniarka środowiskowa. Serce oddaje ludziom ciężko doświadczonym przez los – tak mówi o niej wiele pacjentek i wielu mieszkańców Środy.
SMS pod nr 72355 o treści PIE.195

Kategoria: Lekarz Rodzinny Roku

Barbara Kwiecińska Nasher, Środa, Centrum Medyczne „Nasmedica” – SMS pod nr 72355 o treści LER.94

Mateusz Foterek, Środa, Przychodnia Astra-Med – SMS pod nr 72355 o treści LER.173

Kategoria: Pediatra Roku

Zofia Olkiewicz, Środa, Astra-Med – SMS pod nr 72355 o treści PED.165

Zbigniew Pajzderski, Środa, Lek-Med – SMS pod nr 72355 o treści PED.164

Iwona Szcześniak, Środa, Astra-Med – SMS pod nr 72355 o treści PED.163

Kategoria: Stomatolog Roku

Paweł Putowski, Środa, „Stomatologia Średzka” – SMS pod nr 72355 o treści STO.104

Bożena Szymoniak, Środa, Gabinet Stomatologiczny – SMS pod nr 72355 o treści STO.26

Katarzyna Majchrzycka, Środa, Gabinet Prywatny – SMS pod nr 72355 o treści STO.103

Kategoria: Farmaceuta Roku

Artur Dmowski, Środa, Apteka Rodzinna – SMS pod nr 72355 o treści FAR.43

Kategoria: Przyjazna Placówka Służby Zdrowia

Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego PROXIMUS – SMS pod nr 72355 o treści ZOZ.94

Przychodnia Lekarza Rodzinnego Astra-Med – SMS pod nr 72355 o treści ZOZ.95

Specjalistyczny Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej „ZDROWIE” – SMS pod nr 72355 o treści ZOZ.93

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „DADENT” – SMS pod nr 72355 o treści ZOZ.92

Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDICUS” – SMS pod nr 72355 o treści ZOZ.91

Przypomnijmy, że w 2016 r. tytuł Lekarza Pediatry Roku został przyznany dr Janinie Juskowiak-Kaczmarek (zdobyła 2009 głosów). Dr Mariusz Działak zajął wtedy drugie miejsce w kategorii Ginekologa Roku, zdobywając 3971 głosów. Trzecie miejsce w kategorii Lekarza Rodzinnego Roku zdobyła dr Agnieszka Sawińska-Węclewska (293 głosy). Wielkim wyróżnieniem dla średzkiego szpitala było zwycięstwo lecznicy w kategorii Szpitala Roku. Placówka zdobyła 1641 głosów i o blisko tysiąc głosów wyprzedziła drugi w plebiscycie Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny w Poznaniu.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim