Rejestracja w średzkim szpitalu. Rejestracja w średzkim szpitalu.

Onkologiczna poradnia w szpitalu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dla pacjentów średzkiego szpitala pojawiła się kolejna szansa, by uzyskać pomoc w ramach NFZ. Tym razem możliwość leczenia dostaną się pacjenci mający problemy onkologiczne. 

We wrześniu w ramach NFZ działalność rozpoczyna poradnia onkologiczna. To wielki sukces dla szpitala, bo nie było dotąd w Środzie refundowanej poradni w tej dziedzinie. Aby dostać się do poradni, nie będzie potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Realizowane będą w niej dwa rodzaje świadczeń: nielimitowany pakiet diagnostyki onkologicznej i świadczenia pierwszorazowe. W gabinecie, mieszczącym się na parterze przy rejestracji głównej w szpitalu, pacjentów przyjmować będzie dwóch specjalistów z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.
Zapisy do poradni onkologicznej odbywają się osobiście w rejestracji szpitala lub drogą internetową na www.szpitalsredzki.pl w zakładce „e-Rejestracja”.
O tym, jak ważna jest profilaktyka onkologiczna, wie niejeden pacjent, który w mniejszym lub większym stopniu otarł się o leczenie onkologiczne. Mowa o nowotworach, czyli o niekontrolowanym rozroście nieprawidłowych, genetycznie zmienionych komórek, wywodzących się z prawidłowych tkanek organizmu. Wyróżnia się dwa typy nowotworów: łagodne i złośliwe. Te pierwsze rozwijają się powoli i miejscowo oraz, co ważne, nie dają przerzutów. Nie można jednak wykluczyć ich zezłośliwienia.
Teraz pacjenci cierpiący na nowotwory lub wstępnie diagnozowani przez lekarza rodzinnego nie będą musieli już jeździć do Poznania, bądź do innych placówek.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.