Dr Arkadiusz wysocki prezentuje głowicę przezprzełykową, służącą do wykonania badania przy skomplikowanych wadach serca. Dr Arkadiusz wysocki prezentuje głowicę przezprzełykową, służącą do wykonania badania przy skomplikowanych wadach serca. Fb/Szpital Średzki Serca Jezusowego

Więcej nowego sprzętu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wzrost liczby pacjentów i dzieci urodzonych w szpitalu, a także konieczność zapewnienia im odpowiedniej opieki medycznej to powody, by podnosić jakość leczenia, a tym samym doposażyć szpital w kolejne nowe sprzęty medyczne.

W ciągu kilku minionych dni szpital znów wzbogacił się o kolejne sprzęty medyczne. Dzięki dotacji z budżetu gminy Nowe Miasto placówka stała się posiadaczem m.in. nowoczesnego aparatu do bezinwazyjnego wspomagania oddechu. Z urządzenia korzysta oddział dziecięcy szpitala. Oddział wewnętrzny wzbogacił się z kolei o głowicę kardiologiczną.
Natomiast w miniony piątek 20 lipca szpital ogłosił przetarg na zakup aparatury medycznej dla oddziału noworodkowego i ginekologiczno-położniczego. Zakupione zostaną: cyfrowy ultrasonograf do badań neonatologicznych oraz ginekologicznych, stanowisko resuscytacyjne dla noworodka z dodatkowym wyposażeniem, dwie lampy do fototerapii łóżeczkowej, aparat do wspomagania oddychania, a także nCPAP z funkcją oscylacji nieinwazyjnej u noworodków i wcześniaków.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim