Magia świąt wypełniła Ośrodek Kultury

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedszkolny Przegląd Jasełek w Ośrodku Kultury to już swego rodzaju tradycja. Przez ostatnie 3. edycje mury ośrodka wypełniało coraz to więcej przedszkolaków, a wraz z nimi wychowawcy, rodzice, dziadkowie i pozostali bliscy. Tegoroczna, 4. edycja była tak samo ważna, lecz ze względu na COVID-19 odbyła się bez udziału publiczności.

W tegorocznym, IV Przedszkolnym Przeglądzie Jasełek 1. miejsce zajęła grupa IX Mrówki z Przedszkola Niepublicznego „Krasnal Hałabała”. 2. miejsce grupa III Motylki z Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka” i 3. miejsce grupa IV Mrówki również z przedszkola „Stokrotka”.

Młodzi artyści śpiewali, tańczyli, opowiadali, wprowadzając swoją grą organizatorów i jury w świąteczną atmosferę. Łącznie w przeglądzie wzięło udział około 70 przedszkolaków.

- Mimo że są trudne czasy, cieszymy się ogromnie, że zgłosiły się i wystąpiły 3 przedszkolne grupy. Zapraszamy serdecznie za rok. Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja z pandemią zmieni się. Przegląd ten jest dla nas świętem dzieci z przedszkoli. Można o tym dużo opowiadać, ale jeszcze lepiej to przeżyć. Zeszłoroczny dwudniowy przegląd jasełek i te z lat wcześniejszych były czymś niesamowitym dla rodziców, dziadków, wychowawców i przede wszystkim dla dzieci. Przygotowywanie wydarzenia, które ma tak miłą atmosferę bardzo nas cieszy, tak samo jak fakt, że co roku tych przedszkoli przybywa. Cieszymy się również, że i w tym roku przegląd, mimo pandemii i braku publiczności doszedł do skutku. Wszystkie dzieci nas zauroczyły. To były piękne trzy występy – mówi Bogusława Błoszyk z Ośrodka Kultury, który był organizatorem wydarzenia.

Organizatorzy oraz jury w składzie: Hanna Sęk ze Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego, Jagoda Książek z Teatru NP oraz Jędrzej Józefowicz z redakcji Głosu Powiatu Średzkiego, wspólnie podkreślają, że pomimo przyznania miejsc, w tym przeglądzie nie było lepszego czy gorszego występu. Każdy ich zdaniem był wyjątkowy, przedstawiony w różny, ale piękny sposób.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?