Środa: Ewa Kusik wydała kolejną solową płytę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Ja tam byłam” – to tytułowa piosenka kolejnej solowej płyty średzkiej artystki. Jest to już piąty krążek z muzycznego cyklu „Klimaty” Ewy Kusik.

Podobnie jak w poprzedniej części „Klimatów” część 4, piosenkarka proponuje nam 17 piosenek w różnorodnych klimatach oraz znacznie odbiegających od wcześniejszych. Rockowy pazur Ewy Kusik słyszymy po raz pierwszy na jej krążkach. Również inne style jak bossa nowa, disco czy country posłużyły do opowiedzenia wielu historii o miłości, przemijaniu i marzeniach.

Płyta ukazała się 3 lata po premierze ostatniego własnego krążka. W tym czasie nagrywała najnowsze piosenki i liczyła na nową płytę za rok lub dwa. Jak się okazało w dniu okrągłych urodzin wśród prezentów znajdowała się niespodzianka – gotowa, wydana nowa płyta.

- W ostatnich latach nagrywałam wiele piosenek. Były skierowane i do kapeli Średzioki i do mnie. O wielu zapomniałam, gdyż nie uczestniczyłam w edycji tych utworów w studiu. Nie spodziewałam się, że może być ich aż tyle, że starczy na płytę. A samej płyty tym bardziej się nie spodziewałam - tłumaczy piosenkarka Ewa Kusik.

Utwory na krążku to same nowości, a kompozytorem i autorem tekstów jest Krzysztof Bako-Bartkowiak. Kilkanaście piosenek z tej płyty znalazło się także w ostatnich dniach w formie teledysków na YouTube („Ja tam byłam”, ”Ciszej od ciszy”, ”Nie budź mnie” czy „Biegłam”).

Jedna z piosenek była szczególną niespodzianką, ponieważ artystka nagrała swoją zwrotkę i refren, a pozostałe części miały być wykonane przez któregoś z panów z kapeli Średzioki. Na płycie okazało się, że śpiewa w duecie z tenorem Opery Berlińskiej Pawłem Antkowiakiem.

Wszystkie piosenki na tym krążku zostały nagrane w średzkim Studiu Nagrań „B-Art”, natomiast mastering płyty wykonało studio ABB Super Music Production. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii
Koronawirus: Od północy cmentarze są zamknięte. Co jeszcze nas czeka?
Środa: Zmiany w organizacji ruchu
Premiera nowego spektaklu w przyszłym roku?
Koronawirus: Stan na dzień 30 października