Środa: Poznajcie kulturę balkonową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym trudnym czasie zarówno dla świata, jak i Polski, pracownicy Ośrodka Kultura starają się jak mogą, aby życie w czasach epidemii i przeróżnych restrykcji oraz ograniczeń przebiegało ciekawiej i przyjemniej.

Pisaliśmy jakiś czas temu o konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury w Środzie „Zamknięci w domu”, którego zakończenie i rozstrzygnięcie nastąpiło 15 maja, a ogłoszenie wyników nastąpi 22. Zabawa polegająca na nagraniu krótkiego filmu, maksymalnie minutowego ukazującego, co można robić w okresie „przymusowego zamknięcia w domu”.

Tym razem ośrodek wychodzi do mieszkańców z propozycją poznania i jednocześnie w tym trudnym czasie pokazania jak wygląda „średzka kultura balkonowa”, połączona z wystawą. Organizatorzy pragną dowiedzieć się, co mieszkańcy robią na swoich balkonach.

- Zapewne są to obrazy z życia wzięte, ale mogą być zaliczane do twórczych. Ktoś może pisać wiersze, malować, a może wyszywać lub grać na jakimś instrumencie, ale może też z dziećmi sadzić kwiaty. No dobrze, ale ktoś powie, a gdzie ta kultura? Moi kochani kultura jest wszędzie, kultura to my. Nasza średzka kultura balkonowa niech będzie ruchowa, fizyczna, przyjemna, wartościowa, taka nasza. Już mamy kilka zdjęć co robicie na balkonach, ale jeśli pragniecie się podzielić z nami Waszą balkonową kulturą zadzwońcie do nas, wtedy przyjedzie nasz Radek i zrobi piękne zdjęcie Waszego balkonu, oczywiście nie wchodząc do domu. Sami również możecie wysłać zdjęcie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – informują organizatorzy na Facebooku.

Po zakończeniu akcji organizatorzy chcieliby przygotować i zaprosić na wystawę w Ośrodku Kultury z fotografii, które zostały przez mieszkańców udostępnione. Nie zabraknie również podziękowań dla twórców za „wspaniałą średzką kulturę balkonową”. Podczas przesyłania zdjęć należy pamiętać o tym, że udostępniając zdjęcie autor tym samym wyraża zgodę na publikację wizerunku. W razie pytań można dzwonić do Bogusławy Błoszyk pod numer telefonu 781 405 921.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek