Środa: Biblioteka Publiczna wznawia działalność

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 11 maja średzka biblioteka wznawia działalność w zakresie wypożyczania książek dla mieszkańców. Decyzja ta ma związek z drugim etapem „odmrażania” gospodarki, który zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

W jednym z punktów rozporządzenia, które weszło w życie w poniedziałek możemy przeczytać, że o konkretnym terminie otwarcia decyduje organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Jak w praktyce po wznowionej działalności będzie wyglądać życie Biblioteki Publicznej w Środzie?

Ze względu na epidemię zmianie ulegają zasady zwrotu i odbioru książek: książki mogą być tylko zamawiane, nadal nie ma wolnego dostępu do półek. Zamówić można na raz nie więcej niż 10 książek. Odbiór zamówień – następnego dnia po zamówieniu, po telefonicznym uzgodnieniu godziny przez pracownika biblioteki. Do biblioteki należy wchodzić pojedynczo.

W jaki sposób można dokonać zamówienia?

1. Online (zamawianie przez stronę internetową biblioteki, przez konto czytelnika, zakładka: katalog online) https://www.srodawlkp-mbp.sowwwa.pl/.

2. Mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Telefonicznie: pod nr 61 285 80 49 lub przez wiadomość na Facebooku.

Zamówione pozycje można odebrać od poniedziałku do piątku między 9:00 a 13:00 w holu biblioteki. Należy zabrać ze sobą kartę czytelnika. Zwrotów można dokonywać od poniedziałku do piątku w tych samych godzinach i także w holu.

Filie i Czytelnia pozostają nieczynne do odwołania. Nie wznowione pozostają imprezy, zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz konkursy. Nie przyjmowane są także dary książkowe. Powyższe zasady obowiązują tymczasowo i będą modyfikowane na bieżąco. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.