Widok z góry na Ośrodek Kultury wygląda imponująco. Widok z góry na Ośrodek Kultury wygląda imponująco. Ośrodek Kultury

Serce kultury

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Co znaczy miasto bez wydarzeń kulturalnych? Na szczęście Środa ma Ośrodek Kultury, w którym dzieje się tyle, że czasem nie sposób nadążyć.

W styczniu mijają dwa lata, odkąd stanowisko dyrektor OK objęła Ewa Kusik. Dzięki niej placówka oferuje coraz więcej imprez i dalej pnie się w górę. – Mijający rok oceniam jako bardzo pracowity. Stawiam na rozwój podopiecznych, by mierzyli się z najlepszymi. Dajemy im możliwość brania udziału w warsztatach, poznawania znakomitych instruktorów. Efekty widać w gazetach i nie tylko (uśmiech). Dzieci dzwonią do mnie z ogromną radością po każdych osiągniętych sukcesach, są szczęśliwe. Ale nie tylko dzieci. Z ostatnich dni: sukces Teatru NP, wcześniej: tancerzy 30+, dzieci z baletu i wiele innych. Serce rośnie, jak człowiek widzi ich szczęście. To tylko wycinek naszej pracy. Organizujemy koncerty, spotkania, prelekcje. Zapraszamy ciekawych ludzi z różnych dziedzin – podsumowuje Ewa Kusik. Według opinii wielu mieszkańców, dwuletnie sukcesy OK i jego pracowników to przede wszystkim zasługa dyrektor.
– Ważne, by mieć zespół, który, w mojej ocenie, rozumie się bez słów. Mogę na nich liczyć na każdym etapie pracy. I oni na mnie. Taka postawa pozwala góry przenosić – komentuje E. Kusik. I przyznaje, że dla niej najważniejsze w życiu są zdrowie, rodzina, dawanie ludziom radości i dająca satysfakcję praca. Na początku 2018 r. OK zapełni się teatrzykami dla dzieci i balikami.
– Zapowiada się też spotkanie z piosenkami Klenczona. Kontynuując „rockowe przedwiośnie”, zapraszamy Raya Wilsona z zespołu Genesis. Będziemy gospodarzem kolejnego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Nie możemy też zapomnieć o półkoloniach, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na Dzień Kobiet zapraszamy z kolei znakomity Kabaret „Pod Wyrwigroszem” – zdradza dyrektor. I zaprasza wszystkich do korzystania z oferty Ośrodka Kultury. A na zbliżające się święta życzy zdrowia, spokoju, grona dobrych ludzi wokół siebie i spełnienia marzeń.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja