Zwycięskie drużyny w I Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Środzie. Zwycięskie drużyny w I Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Środzie.

Festyn w 100-lecie PCK [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Mimo deszczowej pogody, w niedziele 12 maja na targowisku miejskim odbył się „Festyn Rodzinny”, którego organizatorami byli średzki oddział PCK, a patronat honorowy objeła gmina Środa. Impreza odbyła się w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas urodzinowej imprezy „Święto ulicy Czerwonego Krzyża”, w ramach 100-lecia PCK, odbyły się I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Środzie. Zwycięzcy otrzymali awans do Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które rozegrają się pod koniec maja w Poznaniu. Za zdobycie 1. miejsca awans uzyskała drużyna ze szkoły CKZiU w Środzie.
Na przybyłych czekały liczne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zamki, malowanie twarzy, konkursy artystyczne wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 2 oraz ZSR,  zabawy z animatorami, występy młodzieży oraz dzieci z Przedszkola ZOO. Jubileuszowy czas umilił także koncert Kapeli Średzioki.
Działała też strefa służb mundurowych (policja i średzka straż pożarna), a także czynne były stoiska między innymi Zespołu Szkół Rolniczych (klasy wojskowe), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (klasy policyjne), Amazonek średzkich, szpitala średzkiego z badaniami i stoisko gospodarzy – średzkiego PCK. Na przybyłych czekał darmowy poczęstunek - grochówka i kiełbasa.
Dodajmy, że 8 maja przypadał Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W tym roku dodatkowo to także 100. rocznica Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. 

fot. Piotr Włodarczak, Barbara Zimowska-Ciupka, Powiat Średzki, PCK Środa, CKZiU Środa.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?
Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi
Odpust ku czci patronki