Mariusz

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Wczoraj, tj. 1 grudnia, około godz. 18:00 doszło w okolicach Środy do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Oba wypadki miały miejsce na DK11. Wskutek odniesionych obrażeń jedna osoba zmarła.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym z Poznania przeprowadzili akcję w Murzynowie Leśnym. Jak się okazało, działała tu zorganizowana grupa przestępcza.

Poprzedniej nocy w powiecie średzkim temperatura spadła poniżej 0 stopni Celsjusza. W ciągu najbliższych godzin sytuacja ma się powtórzyć.

Mimo, iż opisujemy w naszej gazecie działania służb ratunkowych z powiatu średzkiego, nie sposób pominąć w tym miejscu tragedii, do której doszło w piątkową noc, 20 listopada, w miejscowości Luciny w powiecie śremskim.

– Wszystko pięknie, tylko idąc od Topolskiej trzeba będzie zawrócić, gdyż nie ma przejścia dla pieszych na Kosynierów – poinformował nas Czytelnik.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, święta Bożego Narodzenia z pewnością będą wyglądały inaczej niż zwykle.

Wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu w niedziele był dla Polaków bardzo wielkim rozczarowaniem i zaskoczeniem. Wcześniej wiele rodzin właśnie w ten dzień wybierało się na wspólne zakupy.

Już 1 listopada patrol funkcjonariuszu Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie, zatrzymał do kontroli na ul. Brodowskiej kierowcę samochodu renault megane. Jak się okazało, 21-letni mieszkaniec gminy Środa miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W październiku ktoś zgubił pieniądze. To nie ulega wątpliwość, ponieważ Starostwo Powiatowe w Środzie szuka ich właściciela.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zaapelował do Polaków, aby święta Bożego Narodzenia spędzili wyłącznie w gronie najbliższych, ograniczając przy tym przemieszczanie się.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna
Ekstremalna jazda daje mu siłę
W Murzynowie został rozbity gang
Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu