Bank Pekao
Mariusz

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

W poniedziałek 15 lutego zatrzymano kierowcę, u którego w organizmie stwierdzono 3 promile alkoholu. Mimo że doprowadził do kolizji, to zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Takie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do śmierci wielu osób. Kierowca trafił za kratki.

Na naszym facebookowym fanpage’u poruszyliśmy temat stanu dróg w naszym powiecie. Rozgorzała dyskusja, a Internauci wskazywali zarówno średzkie ulice, którym daleko do doskonałości, jak i wiele szos, które lata świetności dawno mają za sobą.

Trzydzieści luksusowych jachtów, 200 mieszkań, 60 samochodów Porsche 911 Turbo S, czy może wyspę? Co Wy byście kupili za prawie 60 milionów, które w minionym roku wydaliśmy na alkohol?

Minął już miesiąc od pożaru domu wielorodzinnego w Wyrzece. Mimo, iż miejscowość ta znajduje się w powiecie śremskim, wiele osób z naszego powiatu zaangażowało się w pomoc osobom poszkodowanym w tej tragedii.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych restrykcjach wprowadzanych w związku z pandemią.

Temat oświetlenia często gości na naszych łamach. W ostatnim czasie pisaliśmy np. o niedziałających latarniach na Os. Jagiellońskim czy ich braku na ul. Adolfa Bnińskiego. Teraz otrzymaliśmy od Czytelniczki sygnał, że… lampy działają.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi, jak i mienia - to jeden z punktów na liście zadań leżących po stronie Policji. Trudno powiedzieć, czy rozładowany akumulator do takich sytuacji należy, ale z pewnością nie można średzkiej Policji zarzucić znieczulicy.

Od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęły już trzy tygodnie . Blisko 130 mln zł udało się już uzbierać w całym kraju i nie jest to suma ostateczna.

Wczoraj, 19 lutego, tuż przed godziną 19:00 w miejscowości Jeziory Małe doszło do tragicznego wypadku.

Nie od dziś wiadomo, że portale społecznościowe mają wielką moc. Za ich pośrednictwem można np. odnowić stare znajomości, poznać nowych ludzi i... zidentyfikować złodzieja.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!