Bank Pekao
Jędrzej

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Miała 20 lat i całe życie przed sobą. Wszędzie było jej pełno. Studiowała, udzielała się charytatywnie, grała na gitarze. Bezgranicznie kochała Boga. Znało ją wielu mieszkańców Środy. Karolina Pawlicka była nadzieją swojej rodziny, przyjaciół, miasta. I wtedy nadszedł feralny dzień. 2 sierpnia 1998 roku. Odeszła nagle. Zginęła. Dziś trwa jeden z procesów, którego przebieg może doprowadzić do rozpoczęcia kolejnego – beatyfikacyjnego. Czy tak się stanie? Potrzebne są świadectwa ludzi, którzy znali Karolinę, przebywali z nią i poprzez swoje historie związane z tą niezwykłą dziewczyną mogą doprowadzić do tego, by proces ruszył dalej do przodu.

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas czterdziestodniowej pokuty. Okres ten dla katolików powinien być czasem osobistej odnowy i nawrócenia. Wielki Post zakończy Wielki Czwartek, który rozpocznie obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielkanoc w tym roku przypada 4 kwietnia. O tym niezwykłym dla wierzących czasie z ojcem Ksawerym, franciszkaninem pochodzącym ze Środy rozmawia Jędrzej Józefowicz.

Obrońca Polonii – Luis Henriquez przedłużył kontrakt ze średzkim klubem.

Od niedawna każdy krwiodawca może liczyć na dodatkowe przywileje. Wszystko za sprawą jednej z ustaw, która weszła w tym roku w życie. Ma ona zmotywować ludzi do oddawania krwi, która potrzebna jest szczególnie teraz, w okresie pandemii.

Od niedawna dostępna w sprzedaży jest bajka autorstwa Ewy Ruszkiewicz, mieszkanki Środy, dziennikarki i współautorki strony Piszemybajki.pl. Kupując „Bajkę o chłopakach, pingwinach i miłości, która jest najważniejsza” przyczyniasz się do wsparcia Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Polonia Środa poinformowała, że tuż przed zamknięciem okienka transferowego udało się pozyskać jeszcze jednego zawodnika do seniorskiego zespołu. Po 7 latach do klubu powraca jeden z wychowanków – Bartosz Bartkowiak. Czy dwudziestolatek przyczyni się wiosną do awansu Polonii ligę wyżej?

Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” po raz dwudziesty trzeci przygotował Ranking Liceów i Techników. Głównym założeniem rankingu jest pomoc uczniom i rodzicom w wyborze odpowiedniej szkoły. Na którym miejscu uplasowały się średzkie placówki i jaki stosunek do wyników mają ich dyrektorzy?

Na początku stycznia pisaliśmy o sygnalizacji świetlnej, która stanęła przy ul. Topolskiej w Środzie. Za nami połowa lutego, a sygnalizator nadal w żaden sposób nie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Coraz więcej osób pyta dlaczego światła nie działają?

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko.

Coraz więcej osób w społeczeństwie ma dosyć rządów Prawa i Sprawiedliwości. Niechęć do polityków z prawej strony sceny politycznej rośnie każdego dnia i wszystko wskazuje na to, że będzie dalej rosnąć.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!