Jędrzej

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Hulajnoga, ten prosty w konstrukcji i łatwy w użytkowaniu sprzęt w ostatnim czasie przeżywa swoją drugą młodość. Przede wszystkim dzięki wersjom elektrycznym, które ułatwiają przemieszczanie się w miastach. Jednak ich prawdziwy potencjał można odkryć dopiero w jeździe hulajnogą...wyczynową, tworząc niezwykłe ekstremalne widowiska. Również w Środzie można spotkać miłośników wyczynowego sprzętu i sportów ekstremalnych, porozmawialiśmy z jednym z nich…

Do 19 listopada potencjalni wykonawcy mogli składać oferty na wykonanie dachu nad trybuną nowo powstającego stadionu. W ramach drugiego przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Póki co inwestycja nie rozpocznie się. Jakie dalsze decyzje podejmie burmistrz Piotr Mieloch?

Parafia św. Józefa rozpoczęła kolejną edycję Tytki Charytatywnej. Akcja ta jest idealną okazją, aby dostrzec tych, którzy są wokół nas i potrzebują naszego wsparcia.

Na skrzyżowaniu w Brodowie powstaje sygnalizacja świetlna. Czy jej pojawienie się sprawi, że w ciągu drogi krajowej nr 11 będzie bezpieczniej?

W niedzielę mieszkańcy Bagrowa przeżywali odpust ku czci św. Katarzyny, patronki parafii. Mszę odpustową oraz kazanie wygłosił ksiądz Michał Nowak, wikariusz średzkiej Kolegiaty.

- Dystans i na wodę! Co robimy jesienią? Nie odpuszczamy – mówi Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa w Środzie. Pomimo pandemii koronawirusa średzcy żeglarze nie marnują czasu i z zachowaniem wszelkich wytycznych nieprzerwanie trenują.

Na terenie powiatu średzkiego za „Akcję Zima” odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej. Tak niestabilna w dzisiejszych czasach pogoda zaskoczy drogowców, czy raczej zdążą zareagować w odpowiednim momencie? W jaki sposób są przygotowani do zbliżającego się sezonu zimowego?

Po ostatnich doniesieniach o wzroście liczby zakażeń, także w powiecie średzkim oraz po informacjach o zgonach spowodowanych przez COVID, w społeczeństwie nastąpił jeszcze większy podział. W Internecie aż kipi od różnorodnych opinii na temat koronawirusa. Postanowiliśmy o tę kwestię zapytać dwie osoby różniące się poglądami. Gośćmi „Głosu” są panowie Michał Jurga i Łukasz Korcz. 

Wracamy do tematu zamknięcia odcinka drogi Ruszkowo – Grzymysławice. Odcinek nie został wyłączony z całkowitego użytku 2, a 9 listopada. Do poniedziałku 9 listopada obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ta sytuacja wzbudziła wiele pytań i emocji wśród Was. Pytaliście przede wszystkim o objazdy. Odpowiadamy i wyjaśniamy.

Dlaczego sytuacja z budową nowego stadionu zaczyna przypominać kabaret? Jak wygląda funkcjonowanie klubu w trakcie pandemii i co sprawiło, że trzecioligowy zespół Polonii Środa jest w tak wyjątkowej formie w tym sezonie? Na te pytania i inne w rozmowie z Jędrzejem Józefowiczem odpowiada Rafał Ratajczak, prezes Polonii.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna
Ekstremalna jazda daje mu siłę
W Murzynowie został rozbity gang
Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu