Czy do maja ścieżka zyska oświetlenie?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trwają prace oświetleniowe przy ścieżce pieszo-rowerowej od torów kolejowych do skrętu w kierunku Kijewa. Kiedy prace zostaną zakończone i czy w tym samym czasie powstanie przejście dla pieszych przez DW432?

Obecnie na odcinku od DK11 do skrętu w kierunku Kijewa trwają prace instalacyjne. Instalacja od torów do DK11 została wykonana przez gminę w 2020 roku.

- Pierwszy odcinek skablowaliśmy wcześniej, ponieważ powiat wykonał wtedy prace brukarskie za chodnikiem i ścieżką, przez co zrobiło się ciasno. Wykonaliśmy instalację, by teraz nie niszczyć tego, co wykonał powiat – wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

Teraz prace toczą się na odcinku za DK11. Wkrótce rozpocznie się montaż lamp.

- Myślę, że w maju będziemy mieć całą ścieżkę oświetloną. Koszt inwestycji wyniesie około 156 tys. zł. Być może w tym samym czasie, co oświetlenie powiat wykona przejście dla pieszych między ścieżką do Kijewa a tą przy Polipaku – mówi Michał Orłowski.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja