Czy drogi powstaną z opóźnieniem?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pogoda w ostatnim czasie nie sprzyja pracom inwestycyjnym na zewnątrz. Czyż więc planowaną przebudowę dróg czeka opóźnienie? Czy wykonawcy wyrobią się w czasie?

Temat dotyczy ulicy 1. Sierpnia, Dywizjonu 303 oraz ul. Platanowej.

- Robiąc przetarg brałem pod uwagę, że może być taka sytuacja jaką mamy dziś, że nie można rozpocząć prac ze względu na pogodę, dlatego wykonawca ma termin 150 dni na przeprowadzenie prac. Gdyby nie zima wykonawca dostałby około 90 dni na wykonanie. W tym jest nasza głowa, by przewidzieć takie okoliczności – wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

Zdaniem naczelnika wykonawca powinien na teren budowy wejść w połowie marca. W przypadku inwestycji oświetleniowych prace powinny rozpocząć się na początku marca.

- Wykonawca oświetlenia może teraz ten czas wykorzystać na zamówienie słupów oraz innych materiałów, a kiedy pogoda się poprawi rozpocząć montaż. W przypadku dróg grunt musi odpowiednio odmarznąć, dlatego potrzeba więcej czasu – dodaje naczelnik.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek