Czy do maja skończą świetlicę?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trzyletnia budowa zbliża się do końca wielkimi krokami. Jeszcze w tym roku mieszkańcy Winnej Góry powinni skorzystać z nowej świetlicy. Trwają aktualnie prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Jak informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły prace zewnętrzne na terenie gminy Środa. Nie oznacza to jednak, że nic się w tym czasie kompletnie nie dzieje.

- W tej chwili kontynuowana jest w całości inwestycja budowy świetlicy w Winnej Górze. Wewnątrz prowadzone są prace wykończeniowe, takie jak pokrywanie ścian i podłóg płytkami, kwestia pierwszych malowań. Tę świetlicę budujemy praktycznie od 3 lat. W ubiegłym roku wykonano większość robót wewnętrznych, czyli ścianki działowe, posadzki, instalacje – wyjaśnia naczelnik.

Żeby oddać budynek w Winnej Górze do użytkowania konieczne jest jeszcze zamontowanie wentylacji, grzejników oraz zakup pieca do ogrzewania na ekogroszek.

- Sam obiekt jest podzielony na dwie części. Pierwsza część prawie 300-metrowa oraz druga, czyli 100-metrowe szatnie dla zawodników. Nie mniej jednak w tej chwili koncentrujemy się nad wykończeniem i oddaniem do użytku, jak najszybciej pierwszej części świetlicy, tej dla mieszkańców. Oddanie szatni dla zawodników z uwagi na to, że był w Winnej Górze kiedyś klub sportowy, który nie miał za dużych osiągnięć, przewidujemy na termin późniejszy. Jeśli nie będzie tu możliwości utrzymania dalej drużyny, to być może pomieszczenia zostaną zaadaptowane np. na komunalny budynek mieszkalny – tłumaczy Michał Orłowski.

Wiele wskazuje na to, że świetlica będzie mogła być użytkowana już tego lata. Prace wykończeniowe powinny zostać zakończone do maja. Jednak naczelnik podkreśla, że aby obiekt mógł funkcjonować jako całoroczny potrzebny jest montaż pieca, grzejników i wentylacji mechanicznej.

- Do tej pory na budowę świetlicy w Winnej Górze wydaliśmy około 500 tysięcy złotych – dodaje na koniec Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek