Bank Pekao
Fot. WZDW Poznań Fot. WZDW Poznań

Pamiętajcie o drogowych utrudnieniach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przypominamy, że prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku 15 lutego lub kolejnego, nastąpi całkowite zamknięcie drogi od Tadeuszewa do Połażejewa. Utrudnienia dotyczą odcinka drogi na długości ponad 3 kilometrów.

Utrudnienia spowodowane są pierwszym etapem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 432 na trasie Ruszkowo – Grzymysławice. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu informuje, że dokładna data zamknięcia drogi uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

- Objazd na czas około trzech miesięcy został zaplanowany – jadąc od Środy Wielkopolskiej – drogą powiatową w kierunku Henrykowa, Chudzic i dalej przez Rumiejki. Ruch tranzytowy poprowadzono drogami krajowymi nr 15 i 11 – dodaje WZDW.

Temat tej inwestycji był przez nas podejmowany nie raz, dlatego warto przypomnieć, że prace dotyczą rozbudowy odcinka o długości 9,5 km. Inwestycja rozpoczyna się w Ruszkowie, a kończy przed skrzyżowaniem z drogą powiatową, prowadzącą do miejscowości Bardo, niedaleko Grzymysławic.

- Zakres inwestycji obejmuje między innymi: przebudowę i budowę skrzyżowań wraz ze zmianą ich geometrii, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych i kanalizacji deszczowej – informuje Zarząd.

Według informacji podanych przez WZDW inwestycja ma pochłonąć 36 mln zł, w tym dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, które wynosi blisko 24,6 mln zł. Koniec prac ma nastąpić w 2022 roku.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!