Bank Pekao

Przebudują dwie ulice

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Urzędzie Miejskim została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy ul. Platanowej wraz z kanalizacją deszczową oraz budowy ul. Dywizjonu 303 w Środzie. Inwestycja kosztować będzie ponad pół miliona złotych.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa. W ramach zadania przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia ul. Platanowej, utwardzonej powierzchniowo kruszywem kamiennym. Wykonana zostanie m.in. betonowa podbudowa, nawierzchnia z mieszanki mineralno-bitumicznej, krawężniki oraz pojawi się oznakowanie pionowe i poziomie.

Na ul. Platanowej przez wykonawcę zostanie także przygotowana kanalizacja deszczowa odwodnienia drogi ze zlewnią w rowie Topolskim. Zamontowane zostaną m.in. studzienki ściekowe, sieć kanalizacji deszczowej oraz odwodnienie pasa jezdnego.

Nowej drogi doczekają się także mieszkańcy ul. Dywizjonu 303. Budowa rozpocznie się od wjazdu z ul. Lotniczej. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, a także kanalizacja odwodnienia drogi. Ulice mają być gotowe w czerwcu.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy
Koronawirus. Tylko w maseczkach!
Firma z 35-letnią tradycją
W Środzie stanie kolorowy namiot
Bartosz Bartkowiak pomoże Polonii w awansie do 2 ligi?