Bank Pekao

Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wycięcie drzew na terenie gminy lub powiatu za każdym razem wśród mieszkańców wywołuje emocje. Nie inaczej było w przypadku ul. Kórnickiej, z której zniknęło 5 klonów. Jeden z mieszkańców poprosił nas o zajęcie się tą sprawą.

Zaniepokojony mieszkaniec zastanawiał się, dlaczego przy stadionie lekkoatletycznym w Środzie zniknęły drzewa oraz czy w ich miejsce zostaną nasadzone nowe. Wydział Inwestycji i Dróg Starostwa Powiatowego informuje, że drzewa przy ul. Kórnickiej były stare i uschnięte. Starostwo otrzymało zgodę na wycięcie 5 klonów, informując jednocześnie naszą redakcję, że za każde drzewo, które zostaje wycięte przy drodze, musi zostać nasadzone nowe. Starostwo na nasadzenie – od momentu wycięcia – ma 2 lata.

- Wstępnie drzewa mają zostać nasadzone do końca 2021 roku, między październikiem, a listopadem. Wtedy mają szansę najlepiej się przyjąć – informuje Wydział.

Nasadzenie jednego drzewa kosztuje od 500 do 1000 złotych. Im rzadszy gatunek drzewa i jego wielkość, tym nasadzenie jest droższe. 

 

 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy
Koronawirus. Tylko w maseczkach!
Firma z 35-letnią tradycją
W Środzie stanie kolorowy namiot
Bartosz Bartkowiak pomoże Polonii w awansie do 2 ligi?