Bezpieczniej na Topolskiej?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na ul. Topolskiej pojawiła się sygnalizacja świetlna z detektorem prędkości. Sygnalizacja zacznie działać jak zostanie podłączona do przyłącza energetycznego. Czy pojawienie się jej sprawi, że kierowcy zwolnią, a piesi poczują się bezpieczniej?

O poprawę bezpieczeństwa na ul. Topolskiej wielokrotnie dopominali się mieszkańcy. O opinię mieszkańców na temat budowy sygnalizacji w tym miejscu pytał także na Facebooku radny powiatowy Michał Matelski.

Inwestycja kosztowała 47 tysięcy złotych brutto. Wykonawcą zadania była firma Jazet ze Śremu.

Jak informuje Paulina Piątek ze Starostwa Powiatowego w 2020 roku została wykonana także sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przy szkole w Pięczkowie oraz przy przejściu przez ul. Poznańską w kierunku ul. Spacerowej w Łęknie. W 2021 roku zadanie „Poprawa bezpieczeństwa przejścia dla pieszych” jest również wpisane do budżetu powiatu.

- Decyzje o tym jakie przejścia i jaki budżet zostanie przeznaczony będą podejmowane w ciągu roku – mówi Paulina Piątek.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?