Fot. Starostwo Powiatowe Fot. Starostwo Powiatowe

Kolejka z milionowym wsparciem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- To przełom we współpracy z powiatem – mówi Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy Średzkiej Kolei Powiatowej po podpisaniu umowy, która gwarantuje ponad milion złotych wsparcia działalności średzkiej wąskotorówki.

W ostatni dzień roku Arkadiusz Kaczmarek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, starosta Ernest Iwańczuk oraz członek zarządu Michał Matelski podpisali umowę na kolejne 3 lata zarządzania infrastrukturą i taborem Średzkiej Kolei Powiatowej. W zakres umowy wchodzi także prowadzenie przez Towarzystwo przewozów kolejowych na linii Środa – Zaniemyśl.

- To przełom we współpracy z powiatem. Zostało zagwarantowane nam trwałe i pewne finansowanie na najbliższe 3 lata, w kwocie 467 400 zł brutto rocznie. Takie fundusze pozwolą na zrównoważoną działalność, której celem jest oczywiście prowadzenie sezonowego kursowania, ale i stopniowa rewitalizacja infrastruktury kolejki. Jak wiadomo, torowisko w wielu miejscach wymaga sporych nakładów finansowych, a tabor również powoli zmusza nas do podejmowania działań naprawczych. Ufamy, że dzięki trwałemu wsparciu w perspektywie 3 lat kolejka będzie zmieniała się zgodnie z naszymi planami i założeniami – mówi Krzysztof Kubiak z ŚKP.

Na zarządzenie infrastrukturą, taborem oraz prowadzenie przewozów został ogłoszony przetarg. Oferta działaczy kolejki była jedyną, która została złożona. Krzysztof Kubiak przypomina, że wcześniej Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” nie miało stałej formy finansowania.

- Otrzymywaliśmy wsparcie lecz w formie konkursów z zakresu zadań publicznych z turystyki, bądź doraźnej pomocy. Raz lub dwa razy do roku. Teraz mamy pewność wysokości otrzymanych środków i umożliwia ono nam racjonalne planowanie – wyjaśnia Kubiak.

Wsparcie 467 400 zł brutto rocznie, w ciągu trzech lat wyniesie 1.402.200,00 zł brutto, czyli bezpośrednio na wszelkie prace związane z utrzymaniem działalności Średzkiej Kolei Powiatowej miłośnicy „Bany” będą mogli przeznaczyć 1.140.00,00 złotych netto.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?