Fot. MPECWiK Fot. MPECWiK

Wodociągi czekają zmiany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczęła się budowa budynku garażowo – gospodarczego wraz z instalacjami na terenie Stacji Uzdatniania Wody, przy ul. Kórnickiej w Środzie. Inwestycja jest jednym z elementów rozbudowy i modernizacji tego obiektu.

Przetarg na zrealizowanie tego zadania wygrało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Ewy Błaszczyk z Nowego Miasta nad Wartą. Wartość zamówienia wyniesie 360.507, 06 złotych netto. Łącznie na tę inwestycję ofert złożyło 5 firm. Pozostałe zakłady chciały wykonać zadanie za wyższą kwotę, a najwyższa z nich należała do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Łukasza Pacyńskiego ze Środy. Ten wykonawca w złożonej ofercie przetargowej podał cenę 399.962,70 złotych netto.

- Budowa ma potrwać do czerwca przyszłego roku. W tym roku mają powstać fundamenty. Również w przyszłym roku planujemy zrobić parkingi, a jeszcze później zakładamy budowę dodatkowego zbiornika wody czystej oraz rozbudowę technologii, ponieważ dla zwiększenia ilości wody obecna stacja również będzie musiała zostać rozbudowana – informuje Bartosz Bałażyk, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji.

Dodatkowy zbiornik wody czystej ma zabezpieczyć rezerwy dostawy wody dla odbiorców. Zakres rozbudowy jest uzależniony od rozwoju miasta, ale także od tego jak duże będzie zapotrzebowanie na wodę w Kijewie.

- Jak wiadomo, starostwo sprzedało kilka działek, teraz czekamy za sprzedażą pozostałych. Na tych działkach mają powstać firmy, dlatego muszą się one określić, jakie będą miały zapotrzebowanie na wodę, żebyśmy mogli dostosować rozbudowę również z myślą pod nich – mówi wiceprezes MPECWiK.

Bartosz Bałażyk przypomina również, że do tej pory został rozbudowany SUW w Trzebisławkach oraz w Brodowie. Teraz na taki zabieg czeka największa ze stacji, czyli ta znajdująca się przy ul. Kórnickiej w Środzie.

- Oprócz części wody transportowanej do Kijewa, Stacja Uzdatniania Wody w Środzie będzie dostarczała również zwiększone ilości wody do nowego mieszkalnictwa w Środzie. Cały czas rozbudowuje się ulica Topolska, Bławatkowa, Lotnicza i inne – mówi Bartosz Bałażyk.

Budowa budynku garażowo – gospodarczego wraz z instalacjami ma zakończyć się w przyszłym roku. Nowy zbiornik ma powstać na przełomie 2022/2023 roku. Następnie rozpocznie się projektowanie rozbudowy dotychczasowej stacji, która jak informuje Bartosz Bałażyk ostatni raz gruntownie odnawiana była w 1997 roku. Rozbudowa stacji powinna mieć miejsce na przełomie 2023/2024 roku.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mniej pociągów na średzkiej stacji
W hokeja gra dzięki tacie. Dziś marzy o igrzyskach
Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat