Fot. ZGK Fot. ZGK

Ptaki doczekały się kaczkomatu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Parku Łabędzie stanął długo wyczekiwany przez mieszkańców kaczkomat. Teraz każdy przebywający w parku będzie mógł we właściwy sposób dokarmić ptaki.

Zaczęło się od pomysłu, na którym również mogło się skończyć, gdyby nie zjednoczenie się we wspólnym celu wielu ludzi. W sieci pojawiła się zbiórka, której organizatorem była Agnieszka Grynia z Poradni Żywieniowej dla Ciebie. W pomoc w organizacji projektu zaangażowała się także radna Anna Jakubowska oraz Zakład Gospodarki Komunalnej. Organizatorzy mogli liczyć także na bezinteresowną pomoc mieszkańców. Dzięki wpłatom 152 osób udało uzbierać się 5766 złotych, czyli 100% potrzebnej kwoty na zakup pierwszego profesjonalnego karmidła.

- Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym we wsparcie zbiórki, bez Was Drodzy Mieszkańcy projekt leżałby w szufladzie do dziś. Szczególne podziękowania ślę Pani Ani Jakubowskiej, która pomogła mi we wszystkich sprawach organizacyjnych oraz ZGK, za montaż tablic, automatu i dostarczanie ziaren do karmidła. Pobór pokarmu jest całkowicie bezpłatny. Z prawej strony pojemnika znajduje się czarne pokrętło, które wystarczy lekko przekręcić trzymając dłoń pod karmidłem z prawej strony – czytamy na Facebooku Poradni Żywieniowej dla Ciebie.

Organizatorzy mają nadzieję, że zrealizowany projekt spotka się z uznaniem mieszkańców. Ten element parku, który coraz częściej pojawia się także w wielu innych miejscach w Polsce, jest odpowiednią okazją, aby uświadamiać ludzi w temacie właściwego dokarmiania ptaków.

- Mamy z tyłu głowy drugi projekt karmidła z lokalizacją nad jeziorem, ale będziemy myśleć o realizacji wiosną. Chcemy poobserwować reakcję mieszkańców na pierwszy – informuje Poradnia Żywieniowa dla Ciebie. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?