Stary krawężnik i podkowy z przeszłością

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inwestycje drogowe, o ile są udane, niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim kierowcom jeździ się lepiej, a po drugie odkrywa się często dotąd nieznane karty historii miasta lub regionu. Do takiej sytuacji doszło podczas przebudowy ul. Kegla.

- Na ul. Kegla odkryliśmy stary bruk zbudowany z kamieni polnych. Mniej więcej w połowie drogi, w latach przedwojennych znajdowała się kuźnia, w robotach ziemnych odkryto sporo podków – mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

Żeby zachować historyczny charakter drogi podczas robót drogowych wykorzystano stare krawężniki, łupane z kamienia granitowego. Dodatkowo klimatu starego miasta dodają parkingi, wykonane z kostki granitowej rozebranej z placu przy ul. Paderewskiego.

- Ulica jest już skończona i przejezdna, zgodnie z umową 24 listopada wykonawca zgłosił zakończenie prac. Wymieniono nawierzchnię, chodniki, krawężniki, wykonano nowe miejsca postojowe – wyjaśnia naczelnik.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?