Fot. Czesław Kościelski Fot. Czesław Kościelski

Brak chętnych na budowę dachu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do 19 listopada potencjalni wykonawcy mogli składać oferty na wykonanie dachu nad trybuną nowo powstającego stadionu. W ramach drugiego przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Póki co inwestycja nie rozpocznie się. Jakie dalsze decyzje podejmie burmistrz Piotr Mieloch?

- Mamy teraz do wyboru 4 opcje, ale z której skorzystamy to jest pytanie do burmistrza. Pierwszą z opcji jest zrobienie trzeciego przetargu i przeznaczenie tych samych pieniędzy co ostatnio [tzn. 2,1 mln złotych, przyp. redakcja]. Drugą opcją jest dołożenie kolejnych środków, co moim zdaniem jest trochę nieuzasadnione, ponieważ ten dach nie jest więcej warty. Trzecią z możliwości jest przeprojektowanie dachu tak, by był mniej kosztowny, ale zarazem mniej spektakularny architektonicznie. Czwarta opcja może skończyć się nie zrealizowaniem na razie tego dachu. Skutek będzie taki, że bez pozwolenia na częściowe użytkowanie obiektu nie będą mogły odbywać się mecze z publicznością. Nie wiemy, czy nadzór budowlany będzie przychylny, żeby odebrać obiekt jako częściowy, bez wykonanego dachu – wyjaśnia naszej redakcji Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim.

Dach zawarty jest w projekcie, więc musi zostać zrealizowany, pytanie tylko kiedy? Wszystko w rękach włodarzy. Jak poinformował Michał Orłowski, burmistrz nie planuje kolejnego przetargu w tym roku.

- Niewątpliwie wpłynie to na termin użytkowania całości obiektu. W nowym roku na pewno przekażemy stadion administratorowi, który zostanie wyłoniony w przetargu – wyjaśnia naczelnik Orłowski.

Administrator będzie mógł prowadzić działalność na płycie boiska, z wyłączeniem pewnych czynności, które są zastrzeżone dla wykonawcy murawy, który ma 5 lat gwarancji na prowadzenie prac związany z koszeniem, aeracją i nawadnianiem murawy. Podobna sytuacja będzie miała miejsce podczas prac budowlanych po wyłonieniu wykonawcy dachu, wtedy również murawa będzie wyłączona z użytku. Według informacji przekazanych przez naczelnika płyta boiska jest już gotowa, aby wiosną rozpoczęły się na niej pierwsze rozgrywki. W ostatnich dniach sprawdzono oświetlenie płyty.

- 13 listopada był przegląd całości oświetlenia, zostało ono nastrojone i odpowiednio ukierunkowane. Spełnia wymogi licencyjne, więc będą mogły się tu odbywać treningi i mecze 3 ligi. Maszty i wysięgniki zostały tak przygotowane, że w przypadku awansu Polonii do 2 ligi także będą spełniać wymagania, oczywiście po zamontowaniu dodatkowych reflektorów – kończy Michał Orłowski.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mniej pociągów na średzkiej stacji
W hokeja gra dzięki tacie. Dziś marzy o igrzyskach
Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat