Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na skrzyżowaniu w Brodowie powstaje sygnalizacja świetlna. Czy jej pojawienie się sprawi, że w ciągu drogi krajowej nr 11 będzie bezpieczniej?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że za inwestycję w Brodowie odpowiada Zakład Robót Drogowych i Sygnalizacyjnych Ciechdrog Krzysztof Kowalczuk z Ciechanowa.

- Umowa opiewa na kwotę 750. 000,00 złotych brutto. Celem inwestycji jest budowa sygnalizacji świetlnej wraz z akomodacją oraz oświetleniem przejścia i skrzyżowania w ciągu DK11 na skrzyżowaniu z drogą gminną i powiatową w Brodowie. Sygnalizacja świetlna w ramach tego przetargu powstanie także w miejscowości Kotlin – informuje Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sygnalizacja świetlna powstaje na skrzyżowaniu drogi krajowej z ul. Słoneczną i Przemysłową. W nieograniczonym przetargu na wykonanie zadania „Zaprojektowanie i budowa sygnalizacji świetlnej w ciągu drogi krajowej nr 11 w Brodowie i Kotlinie” oferty złożyły 3 firmy.

Pierwszą był Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Józef Wojciechowski z Niechanowa, oferowana przez ten zakład kwota za wykonanie zadania wynosiła 925. 001,82 złotych, druga Ductus z Ostrowa Wielkopolskiego zaoferowała 649.444,00 złotych i trzecia Zakład Robót Drogowych i Sygnalizacyjnych Ciechdrog Krzysztof Kowalczuk z Ciechanowa w swojej ofercie złożyła kwotę 750.300,00 złotych. Każda z firm spełniła wymagania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która na ten cel od początku planowała przeznaczyć 1.100.000,00 zł.

Jak już wiadomo, z tych trzech ofert została wybrana ta należąca do firmy z Ciechanowa. Jeszcze w tym roku wyjazd i zjazd z drogi krajowej powinien być łatwiejszy i bardziej bezpieczny dla kierowców. Z inwestycji powinni być także zadowoleni mieszkańcy Brodowa, dla których wykonane prace będą wiązać się również z poprawą bezpieczeństwa.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mniej pociągów na średzkiej stacji
W hokeja gra dzięki tacie. Dziś marzy o igrzyskach
Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat