Pytacie nas o objazdy. Odpowiadamy...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wracamy do tematu zamknięcia odcinka drogi Ruszkowo – Grzymysławice. Odcinek nie został wyłączony z całkowitego użytku 2, a 9 listopada. Do poniedziałku 9 listopada obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ta sytuacja wzbudziła wiele pytań i emocji wśród Was. Pytaliście przede wszystkim o objazdy. Odpowiadamy i wyjaśniamy.

- Ruch tranzytowy (ciężarowy) poprowadzony zostanie drogami krajowymi, DK nr 15 i DK nr 11. Ruch lokalny poprowadzony zostanie lokalnymi drogami tj. drogami powiatowymi oraz gminnymi – informuje naszą redakcję Malwina Korzeniewska-Michalak, specjalista ds. kontaktów z mediami i PR w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Tranzyt a remonty

Od skrzyżowania dróg DK 15 z DW 432 w Obłaczkowie, ruch tranzytowy po zamknięciu DW 432 poprowadzony zostanie DK 15 w kierunku Miłosławia i dalej w kierunku skrzyżowania z DK 11. Następnie pojazdy ciężarowe mają kierować się drogą krajową nr 11 w stronę Środy.

Co z ruchem lokalnym?

Ruch lokalny prowadzony zostanie w 3 różnych wariantach w zależności od odcinka, który będzie zamykany. Zamknięcie pierwszego odcinka od Tadeuszewa do Połażejewa spowoduje, że objazd zostanie pokierowany od Środy drogą powiatową w kierunku Henrykowa, Chudzic i dalej przez Rumiejki do DW 432 w Połażejewie.

Drugim etapem prac będzie zamknięcie odcinka od Połażejewa za Zberki. Od Środy objazd poprowadzony zostanie drogą gminną do Rusiborza i dalej do Orzeszkowa, a następnie do Targowej Górki, skąd przez Mystki ruch wróci na DW 432.

Zamknięcie trzeciego odcinka za Zberkami, od skrzyżowania z drogą powiatową do końca rozbudowy DW 432, w okolicy ul. Kosińskiego sprawi, że jadąc od Środy objazd poprowadzony zostanie w kierunku Murzynowa Kościelnego. Dalej kierowcy pojadą lokalnymi drogami gminnymi przez Mieczysławowo, z którego wrócą do drogi wojewódzkiej 432.

Zapewnią dojazd do nieruchomości?

- Dla mieszkańców mieszkających wzdłuż trasy zapewnione są objazdy drogami lokalnymi, natomiast na każdym z etapów realizacji inwestycji, wykonawca zapewni dojazd do nieruchomości. Będą zapewnione dojazdy do posesji. Zamknięcia drogi związane są budową obiektów inżynieryjnych, które wykonywane będą na całej szerokości jezdni. Na całej inwestycji do wykonania jest 13 obiektów inżynieryjnych/przepustów – wyjaśnia Malwina Korzeniewska-Michalak z WZDW w Poznaniu.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?