Ile kosztuje dezynfekcja miasta?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Codziennie w Polsce przybywa zakażeń koronawirusem, wysokie wyniki notuje także powiat średzki. Zakład Gospodarki Komunalnej ponownie wrócił do dezynfekowania miejsc w Środzie, które są najczęściej uczęszczane przez ludzi.

Dezynfekcja wykonywana jest codziennie na terenie szpitala, ośrodka zdrowia i targowiska. Co drugi dzień ZGK dezynfekuje przystanki autobusowe i główne ciągi piesze w mieście.

- W miejscach publicznych m.in. ciągach pieszych i na przystankach porusza się wiele osób zarówno tych zdrowych, jak i potencjalnie zakażonych. W związku z tym takie miejsca mogą być siedliskiem koronawirusa oraz innych patogenów. Działając prewencyjnie staramy się w ten sposób minimalizować ryzyko zakażenia poprzez nawet przypadkowy kontakt z tymi powierzchniami. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w stu procentach wyeliminować zagrożenia, natomiast czynimy wszystko, aby nawet w takim stopniu dołożyć cegiełkę do bezpieczeństwa mieszkańców – informuje Jakub Litke z ZGK.

Koszt dzienny dezynfekcji wynosi około 400 zł netto.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem
Już wkrótce zrobi się niebezpiecznie